Trwa ładowanie...
dox28b8
04-03-2016 09:02

PLL LOT uruchomiły loty na 4 nowych kierunkach w tym tygodniu

Warszawa, 04.03.2016 (ISBnews) - Dzień po uruchomieniu rejsów do Luksemburga i Lublany Polskie Linie Lotnicze LOT otworzyły kolejne nowe połączenia - do Charkowa i Aten, podała spółka.

dox28b8
dox28b8

"Polski przewoźnik jako pierwszy z Unii Europejskiej połączył wschodnią Ukrainę z Europą Zachodnią, Ameryką Północną i Azją. Ateny to z kolei coraz popularniejszych kierunek turystyczny i biznesowy" - czytamy w komunikacie.

Charków jest drugim co do wielkości miastem i czwartym kierunkiem LOT-u na Ukrainie obok Odessy, Lwowa i Kijowa.

"Jako pierwsi dostrzegliśmy potencjał połączeń pomiędzy Charkowem a Polską i Europą Zachodnią. Do tej pory pasażerowie udający się do Charkowa musieli liczyć się z wielogodzinną podróżą i wieloma przesiadkami. Dziś wystarczy wybrać LOT i podróż z jedną, krótką i wygodną przesiadką w Warszawie" - powiedział dyrektor Biura Komunikacji LOT-u Adrian Kubicki.

Podkreślił, że połączenie do Charkowa już dziś jest atrakcyjne dla podróżujących z Brukseli, Amsterdamu, Kopenhagi, Paryża, Genewy lub Mediolanu.

dox28b8

Regularne rejsy do Charkowa realizowane będą 5 razy w tygodniu.

LOT zainaugurował też bezpośrednie połączenia z Warszawy do Aten.

"Ateny to kolebka europejskiej cywilizacji, jedno z najbardziej znanych i ekscytujących starożytnych miast w Europie. Każdego roku odwiedza je miliony turystów. Wśród Polaków jest jednak jeszcze nieodkryte - do tej pory Polacy odwiedzający Grecję najczęściej wybierali greckie wyspy" - wskazał Kubicki

Do końca marca przewoźnik będzie operował na tej trasie cztery razy w tygodniu. W sezonie letnim, ze względu na intensywny ruch turystyczny na trasie Warszawa - Ateny, przewoźnik zwiększy częstotliwość połączeń do siedmiu razy w tygodniu.

Do Aten i Charkowa zabiorą pasażerów nowoczesne samoloty typu Embraer.

PLL LOT zapowiadały wcześniej m.in. że od 2016 roku planują intensywny rozwój, a w ciągu pięciu lat chcą stać się dwa razy większą linią lotniczą niż w 2015 r.

(ISBnews)

dox28b8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dox28b8