Trwa ładowanie...
d37126k

PML ma wyłączność na starania o koncesję wydobywczą Lublin Coal Project

Warszawa, 02.07.2015 (ISBnews) - Prairie Mining Limited (PML) otrzymała wyłączne prawo do ubiegania się o koncesję wydobywczą na obszarze Lublin Coal Projekt we wschodniej Polsce, podała spółka. 

Share
d37126k

Po zatwierdzeniu dokumentacji geologicznej, PML ma wyłączne prawo do otrzymania koncesji węglowej w ciągu najbliższych trzech lat. Wniosek planuje złożyć w 2016 r.

"Jesteśmy teraz jedynym podmiotem, który może otrzymać koncesję dla tego wieloletniego projektu o niskich kosztach operacyjnych, który zapewni Europie strategiczne, lokalne i bezpieczne źródło dostaw dla przemysłu energetycznego i stalowego" - powiedział prezez PML Ben Stoikovich, cytowany w komunikacie.

"Planujemy skończyć prace nad wstępnym studium wykonalności projektu w 2015 r., podobnie jak nad dokumentacją wniosku o koncesję wydobywczą, który zamierzamy złożyć w 2016 t." - dodał prezes.

Lublin Coal Project jest wielkoskalowym projektem, obejmującym szacowane zasoby 1,6 mld ton węgla, położone na 4 koncesjach (Kopina, Cyców, Syczyn, Kulik) zlokalizowanych na Lubelszczyźnie, niedaleko kopalni Lubelskiego Węgla Bogdanka. W grudniu 2014 r. PML otrzymała także koncesję Sawin-Zachód, przyległą do terenów projektu.

(ISBnews)

d37126k

Podziel się opinią

Share
d37126k
d37126k