Trwa ładowanie...
dv6imt3

PMR: Rynek detal. art. wyposażenia wnętrz wzrośnie o 4% do 13,2 mld zł w 2015 r.

Warszawa, 04.11.2015 (ISBnews) - Wartość rynku detalicznego artykułów wyposażenia wnętrz wzrośnie o 4% do 13,2 mld zł w 2015 r., prognozuje PMR.

Share
dv6imt3

"Prognoza dla rynku na najbliższe lata jest optymistyczna, na co wpłynie zwiększona sprzedaż nowych mieszkań, zwiększona liczba dokonywanych remontów, polepszenie sytuacji gospodarczej i ogólna tendencja do poprawy warunków mieszkaniowych" - podał PMR w komunikacie poświęconym raportowi "Rynek wyposażenia wnętrz w Polsce 2015".

Jak pokazują dane GUS, wyniki finansowe przedsiębiorstw, a także bezpośrednie wywiady - zeszły rok okazał się bardzo dobrym okresem dla omawianego rynku. Głównymi czynnikami odpowiadającymi za wzrost rynku były polepszająca się sytuacja w gospodarstwach domowych oraz większa chęć do dokonywania remontów, a także zwiększony popyt na mieszkania, zwłaszcza wśród klientów posiadających większą gotówkę, podano w materiale.

"Wyniki największych graczy są wyjątkowe na tle całego rynku. Widać, że rynek się konsoliduje, a plany rozwoju pierwszych pięciu graczy pokazują, że proces ten będzie postępować" - czytamy w komunikacie.

dv6imt3

Jak zauważa PMR, cechą wyjątkową polskiego rynku wyposażenia wnętrz jest fakt, że jest on zdominowany przez polskie firmy - prawie trzy na cztery firmy wśród największych stanowią marki polskie.

"Wśród największych firm działających na detalicznym rynku wyposażenia wnętrz 40% odnotowało wzrost wyników sprzedażowych, według oficjalnych danych lub naszych szacunków. Co więcej, dziesięciu największych graczy generuje ponad 51% sprzedaży całego rynku, według naszych szacunków, posiadając zaledwie 12% sklepów" - podano także w komunikacie.

(ISBnews)

dv6imt3

Podziel się opinią

Share
dv6imt3
dv6imt3