Trwa ładowanie...
d2dgbwi
d2dgbwi

PMR: Wartość rynku telekomunikacyjnego przekroczy 41 mld zł w tym roku

Warszawa, 05.05.2015 (ISBnews) - Całkowita wartość rynku usług telekomunikacyjnych i multimedialnych (rynek usług telekomunikacyjnych i rynek płatnej telewizji ogółem) w Polsce w 2015 r. przekroczy 41 mld zł, przy dynamice na poziomie -0,5% r/r, wynika z prognoz PMR.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2dgbwi

Zgodnie z prognozami PMR, w 2015 r. rynek usług telekomunikacyjnych (bez płatnej TV) będzie nadal spadał - w tym roku o 1,1%.

"Wartość krajowego rynku usług telekomunikacyjnych (bez płatnej telewizji) wyniosła ponad 34 mld zł w 2014 roku, co oznacza spadek o ok. 3,5% r/r. Spadek był udziałem każdego z trzech głównych segmentów. Największym segmentem pozostał rynek telefonii komórkowej stanowiący dwie trzecie wartości. Na rynek telefonii stacjonarnej przypadło ok. 15%" - czytamy w komunikacie.

Jak podano, efekty nasycenia są widoczne na rynku dzierżawy łączy, transmisji danych i dostępu do internetu. W przypadku rynku ISP panuje w zasadzie stagnacja, natomiast efekty ostrej rywalizacji cenowej doświadczył w ubiegłym roku rynek transmisji danych, gdzie dostawcy zdecydowali się na wyraźną obniżkę stawek.

d2dgbwi

"W ciągu ostatnich czterech lat widoczna była wyraźna dysproporcja pomiędzy dynamiką rynku usług telekomunikacyjnych, a dynamiką rynku płatnej telewizji. Ten pierwszy nieprzerwanie spada. W tym samym czasie dynamika rynku płatnej telewizji tylko raz była negatywna. Nie dziwi zatem zainteresowanie operatorów telekomunikacyjnych tym segmentem. Płatna telewizja stała się dla nich ważnym elementem oferowanych pakietów usług. Jednocześnie firmy, które zaczynały od telewizji rozwinęły ofertę w stronę innych usług telekomunikacyjnych (m.in. internet, VoIP, telefonia komórkowa), szukając w pakietach nie tylko podniesienia przychodów na abonenta, ale przede wszystkim zmniejszenia rotacji bazy" - czytamy też w komunikacie.

(ISBnews)

d2dgbwi

Podziel się opinią

Share
d2dgbwi
d2dgbwi