Trwa ładowanie...
dndqelv

Poczta Polska rzuci wyzwanie InPostowi. Postawi automaty pocztowe w blokach

Poczta Polska zmienia strategię i chce być aktywniejsza na rynku kurierskim. W tym celu państwowa spółka planuje zakup startupu Pakomatic, który instaluje automaty pocztowe bezpośrednio w blokach mieszkalnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Automaty pocztowe Poczty Polskiej stoją już m.in. w Biedronkach.
Automaty pocztowe Poczty Polskiej stoją już m.in. w Biedronkach. (Materiały prasowe, Fot: SwipBox,Poczta Polska)
dndqelv

Pakomatic z Białegostoku specjalizuje się w montowaniu maszyn na paczki w blokach w porozumieniu ze spółdzielniami mieszkaniowymi. Teraz pomysł inwestycji w startup rozważa Poczta Polska – informuje "Puls Biznesu".

Innowacyjne automaty pozwoliłyby spółce zmieniać swój wizerunek, a także aktualizować swoją ofertę, co miałoby przyciągnąć dodatkowych klientów. Poczta Polska chciałaby również zwiększyć swój udział w rynku doręczycieli.

Przedstawiciele państwowej spółki jednak nie precyzują, kiedy mieliby zainwestować w startup. Rzeczniczka Poczty Polskiej Justyna Siwek powiedziała "PB", że PP "analizuje funkcjonujące na rynku rozwiązania" w tym zakresie.

dndqelv

Zobacz "Czy to się opłaca": Które czekoladki najbardziej przypominają "Ptasie mleczko"? Wielki test

Poczta Polska wprowadza automaty do paczek już od jakiegoś czasu. Nawiązała w tym celu współpracę ze spółką SwipBox. Dotychczas jednak instalowała je głównie przy dyskontach handlowych takich jak np. Biedronka.

Co ciekawe, państwowy doręczyciel nie może używać nazwy "paczkomat" i "pocztomat" – obie bowiem zastrzegła sieć InPost.

dndqelv

Według informacji dziennika, Poczta Polska obserwuje rozwój Pacomatic już od blisko dwóch lat. Startup ten został wyróżniony przez państwowego doręczyciela w Gamma Rebels – programie zorganizowanym wspólnie z HardGamma Ventures, który miał wyróżnić najbardziej obiecujące projekty.

Sprawdź: Poczta Polska. Automaty do odbioru przesyłek pojawią się m.in. w sieci sklepów Biedronka

Białostocki startup istnieje od 2017 roku i w ubiegłym roku zanotował sprzedaż na poziomie 130 tys. złotych. To czterokrotny zysk w porównaniu z rokiem 2017. Pacomatic nawiązał już współpracę z kilkoma deweloperami, co pozwala efektywnie realizować projekt.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dndqelv

Podziel się opinią

Share

dndqelv

dndqelv