Trwa ładowanie...

Pod koniec przyszłego tygodnia szturm na sklepy przypuści ponad połowa Amerykanów

58,7 proc. mieszkańców USA deklaruje, że "na pewno uda się na zakupy" lub "być może uda się na zakupy" w Święto Dziękczynienia, czarny piątek i następujący po nim weekend - wynika z badania amerykańskiej Krajowej Federacji Detalistów.

Share
Pod koniec przyszłego tygodnia szturm na sklepy przypuści ponad połowa Amerykanów
Źródło: PAP, Fot: PAP/EPa/MICHAEL REYNOLDS
d30lmhv

Za niecały tydzień dla amerykańskich handlowców rozpoczną się prawdziwe żniwa. Z sondażu przeprowadzonego przez Krajową Federację Detalistów (NRF) wynika, że w 4-dniowym okresie obejmującym Święto Dziękczynienia, czarny piątek (ang. Blak Friday) i następujący po nim weekend świąteczne zakupy ma w planach 58,7 proc. Amerykanów, czyli 135,8 mln osób.

W ubiegłym roku w analogicznym okresie do sklepów ruszyło 55 proc. mieszkańców USA, czyli 133,7 mln osób.

d30lmhv

Wiele amerykańskich sieci handlowych zainauguruje sezon bożonarodzeniowych promocji już po południu w Święto Dziękczynienia. Praktyka ta, choć krytykowana przez część mediów, organizacje pracownicze i religijne, zdaje się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom konsumentów. W tym roku 22,3 proc. osób ankietowanych przez NRF stwierdziło, że planuje udać się na zakupy już po spożyciu czwartkowego świątecznego obiadu. W 2014 r. odsetek osób, które deklarowały taki zamiar, wyniósł 18,3 proc.

Najpopularniejszym dniem na zakupy w analizowanym 4-dniowym okresie pozostaje jednak niezmiennie czarny piątek. W tym roku aż 73,5 proc. respondentów zadeklarowało, że właśnie tego dnia wyruszy do sklepów w poszukiwaniu najlepszych okazji.

d30lmhv

Podziel się opinią

Share
d30lmhv
d30lmhv