Trwa ładowanie...
d459ee9

Podatek za blaszany garaż? To wkrótce może okazać się możliwe

Już niedługo na posiadaczy blaszanych garaży może zostać nałożony podatek. Wszystko by ukrócić nadużycia podatkowe oraz w trosce o estetykę wspólnej przestrzeni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podatek za blaszany garaż? To wkrótce może okazać się możliwe
(Eastnews, Fot: Value Stock Images)
d459ee9

Podatek od nieruchomości miałby zostać nałożony na metalowe garaże. Przeszkadzają one coraz bardziej samorządom, które chciałby obłożyć blaszaki opłatą. Resort jest jednak ostrożny, choć nie odrzuca takiego rozwiązania - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Z wnioskiem o nowelizację ustawy do Ministerstwa Finansów wystąpił Związek Miast Polskich, a pomysłodawcą tego projektu jest prezydent Piotrkowa Trybunalskiego.

Co zmiana ma na celu? Cytowany przez dziennik ekspert zwraca uwagę, że tworzone są całe kompleksy tego typu obiektów, a służą one do omijania przepisów podatkowych. Zgodnie z polskim prawem, budynkiem jest jedynie obiekt trwale związany z gruntem. W konsekwencji blaszane garaże, spełniając wszelkie funkcje budynku, wymykają się przepisom ustawy.

W całej sprawie chodzi jednak nie tylko o przepisy podatkowe, ale też o krajobraz. Samorządowiec cytowany przez dziennik zwraca uwagę, że blaszane garaże szpecą wspólną przestrzeń, a będzie ich tylko przybywać.

Ministerstwo Finansów nie wyklucza podjęcia działań w kierunku zmiany obecnych regulacji, przy okazji prac nad zmianą definicji przedmiotów objętych podatkiem od nieruchomości.

d459ee9

Podziel się opinią

Share
d459ee9
d459ee9