Trwa ładowanie...
d1vpvr7

Podkarpackie/ Nowi inwestorzy w mieleckiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Agencja Rozwoju Przemysłu, która zarządza mielecką Specjalną Strefą Ekonomiczną, wydała kolejne zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej. Nowi inwestorzy pojawią się m.in. w podstrefie w Łańcucie.

Share
d1vpvr7

Jak poinformowała w komunikacie ARP, w Łańcucie firma Bispol zwiększy zdolności produkcyjne istniejącego już zakładu. Koszt inwestycji wyniesie co najmniej 10 mln zł, pieniądze przeznaczone zostaną na zakup i montaż kompletnych linii technologicznych do produkcji świec i wkładów do zniczy. Firma zadeklarowała zwiększenie zatrudnienia o minimum 25 osób; obecnie w spółce pracuje 50 pracowników.

Trzy nowe inwestycje ulokowane będą w podstrefie mieleckiej.

Wśród nich jest projekt firmy Pure Energy Systems, która specjalizuje się w branży fotowoltaicznej. Przedsiębiorca planuje uruchomienie produkcji modułów fotowoltaicznych w technologii szkło/szkło o dwustronnej i jednostronnej warstwie aktywnej z powierzchnią antyrefleksyjną i szkłem radiacyjnym. W zakładzie powstanie również laboratorium, w którym będą prowadzone badania nad doskonaleniem produktów. Koszt tej inwestycji to prawie 41 mln zł, powstanie też prawie 50 miejsc pracy.

d1vpvr7

W Mielcu zainwestują również: Press-Media i firma Xerima Jan Szwakop. Pierwszy z inwestorów zamierza w strefie uruchomić produkcję urządzeń medycznych oraz awioniki lotniczej tj. urządzeń do kontrolowania i informowania obsługującego z ziemi kontrolera o parametrach lotu. Ponadto będzie prowadził działalność wydawniczą i poligraficzną.

Z kolei firma Xerima to autoryzowany dystrybutor m.in. artykułów papierniczych, piśmiennych, szkolnych oraz sprzętu komputerowego. W ramach wydanego zezwolenia spółka wybuduje halę produkcyjno-magazynową z częścią biurową oraz z niezbędną infrastrukturą. Firma zamierza wytwarzać specjalistyczne opakowania z siedmiowarstwowej tektury falistej wraz z wypełnieniem w postaci kształtek oraz profili formatek z pianki polietylenowej.

W tym roku ARP udzieliła już 23 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie mieleckiej SSE.

SSE Euro-Park w Mielcu jest najstarszą strefą w Polsce, utworzoną w 1995 r. Powierzchnia strefy to ponad 1496 ha; jest zlokalizowana w 28 podstrefach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Śląsku, w Małopolsce oraz na Pomorzu Zachodnim. Od początku powstania strefy wydano już ponad 340 zezwoleń, nakłady inwestycyjne wyniosły ok. 7,5 mld zł. Powstało ponad 26 tys. miejsc pracy.

d1vpvr7

Podziel się opinią

Share
d1vpvr7
d1vpvr7