Trwa ładowanie...
d2x3zuw
17-03-2016 07:15

Podkarpackie/ Od początku roku trzy zezwolenia w tarnobrzeskiej SSE

Od początku br. na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (TSSE) wydano 3 zezwolenia. Firmy zainwestują 98 mln zł i utworzą 70 miejsc pracy. "To optymistyczny prognostyk na pozostałe miesiące" - uważa Maciej Ślęzak.

d2x3zuw
d2x3zuw

Dyrektor tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu, która zarządza strefą, dodał, że w najbliższym czasie wydane mają zostać kolejne dwa zezwolenia. "Jedno otrzyma firma z branży metalowej, a drugie spółka wytwarzająca elementy z plastiku" - zaznaczył Ślęzak.

Wśród firm, które w tym roku już otrzymały zezwolenie jest Stalgast Logistic. Spółka na terenie radomskiej podstrefy TSSE zamierza wybudować magazyn i świadczyć usługi logistyczne. Również w tej podstrefie zainwestuje producent pasz - firma Tasomix. Zamierza ona wybudować zakład, w który produkowane będą pasze m.in. dla drobiu. Trzecim tegorocznym inwestorem tarnobrzeskiej strefy jest białostocka firma Konekt. W podstrefie Łapy na Podlasiu spółka będzie wytwarzać m.in. gotowe systemy kominowe.

W ocenie Ślęzaka, wydano już trzy zezwolenia, a wkrótce kolejne dwa, są dobrym prognostykiem na pozostałe miesiące. "Sądzę, że uda nam się zrealizować nasz plan na ten rok, czyli wydać ok. 15 zezwoleń. Liczę, że pomogą w tym nowe instrumenty wsparcia przedsiębiorców, które planuje uruchomić rząd" - podkreślił.

Władze strefy jeszcze w tym miesiącu chcą złożyć wniosek o jej rozszerzenie o 120 ha. Strefa ma się powiększyć o nowe tereny w podstrefach m.in. w Przemyślu, Tarnobrzegu, Radomiu i Janowie Lubelskim. Ślęzak dodał, że wnioskodawcami są głównie samorządy. "Mamy też klika przygotowanych projektów, pod które specjalnie rozszerzamy strefę" - zaznaczył.

d2x3zuw

Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Wisłosan powstała w 1997 r. Od początku istnienia TSSE wydano ponad 300 zezwoleń, nakłady inwestycyjne wyniosły w niej ponad 8 mld zł. Dzięki strefie powstało do tej pory ponad 25,3 tys. nowych miejsc pracy. Całkowita powierzchnia strefy wynosi ponad 1,7 tys. ha. Podstrefy TSSE znajdują się w województwach m.in. dolnośląskim, lubelskim i mazowieckim.

d2x3zuw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2x3zuw