Trwa ładowanie...
d2q1gp9

Podkarpackie/ Ponad 95 mln zł z RPO na walkę z bezrobociem

Ponad 95 mln zł przeznaczył Wojewódzki Urząd Pracy (WUP) w Rzeszowie na poprawę sytuacji osób bezrobotnych na rynku pracy. Pieniądze będą rozdysponowane w ramach naboru wniosków i pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego na l. 2014-2020.
Share
d2q1gp9

Jak poinformował PAP dyrektor WUP Tomasz Czop, o dofinansowanie mogą ubiegać się m.in. agencje zatrudnienia, instytucje szkoleniowe, instytucje dialogu społecznego oraz urzędy pracy.

Zaznaczył, że pieniądze będzie można otrzymać na programy aktywizacji zawodowej, które obejmować będą kilka form wsparcia.

"Jedną z takich form jest np. poradnictwo zawodowe, staże i praktyki, szkolenia prowadzące do podniesienia lub zmiany kwalifikacji i kompetencji zawodowych. W ramach naboru dofinansowanie będzie można uzyskać także na refundacje wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy" - dodał Czop.

d2q1gp9

Potencjalni beneficjenci mogą składać swe propozycje projektów od 21 grudnia 2015 r. do 8 stycznia 2016 r. Spotkanie informacyjne o szczegółach konkursu odbędzie się 15 grudnia br. w budynku urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie.

Konkurs finansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego na lata 2014-2020. Budżet programu składa się z dwóch źródeł: Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego. W sumie w ramach RPO Podkarpacie otrzyma ponad 2,1 mld euro.

Instytucją zarządzającą programem jest podkarpacki urząd marszałkowski. Natomiast Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie pełni rolę instytucji pośredniczącej dla RPO i odpowiada za realizację trzech z jego osi, finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego - Regionalny rynek pracy, Integracja społeczna, Jakość edukacji i kompetencji w regionie.

d2q1gp9

Podziel się opinią

Share
d2q1gp9
d2q1gp9