Trwa ładowanie...
d2ao4j3
07-03-2017 17:26

Podkarpackie/ Rozdano promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych

Ponad 22,5 mln zł otrzymali podkarpaccy samorządowcy na remont i odbudowę infrastruktury, zniszczonej w wyniku klęsk żywiołowych, w tym przez osuwiska. Pieniądze pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa.

d2ao4j3
d2ao4j3

Promesy wręczyła samorządowcom we wtorek w Rzeszowie wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Jak poinformowała PAP jej rzeczniczka prasowa Małgorzata Waksmundzka-Szarek, pieniądze mogą być wydane na usuwanie skutków klęsk żywiołowych oraz na zabezpieczenie osuwisk, które miały miejsce w latach 2010-2016.

"Wsparcie na odbudowę infrastruktury, prawie 10 mln zł, otrzymało sześć powiatów: jasielski, lubaczowski, sanocki, strzyżowski, dębicki oraz przemyski. Są to zadania priorytetowe dla naszego województwa i mają znaczenie ponadlokalne" - dodała.

Wśród tych zadań jest m.in. przebudowa drogi powiatowej nr 2409R Nowe Brusno-Polanka Horyniecka wraz z przebudową przepustów w powiecie lubaczowskim oraz remont drogi powiatowej nr 2078R Bircza-Huwniki-granica państwa w powiecie przemyskim.

d2ao4j3

Pozostała kwota - ponad 12,5 mln zł - przeznaczona została na zabezpieczenie osuwisk. W sumie za te pieniądze wykonanych zostanie 17 inwestycji. "Będą to zarówno już właściwe prace, jak i opracowanie wymaganych dokumentacji" - zaznaczyła Waksmundzka-Szarek.

Jednym z tych zadań jest m.in. opracowanie dokumentacji geologiczno-inżynierskiej osuwiska w miejscowości Kąkolówka w powiecie rzeszowskim. Natomiast w Sanoku za otrzymaną dotację uda się wykonać stabilizację osuwiska położonego przy ul. Szopena.

Od początku tego roku podkarpackie samorządy otrzymały promesy w wysokości 33 mln zł.

d2ao4j3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ao4j3