Trwa ładowanie...
djmd3v3
05-07-2016 14:35

Podlaskie/ 9,2 mln zł z UE dla Augustowa na tereny dla inwestorów

9,2 mln zł dotacji z UE dostaną władze Augustowa (Podlaskie) na przygotowanie dla inwestorów 20 ha terenów pod budowę nowych fabryk. Decyzję w tej sprawie podjął we wtorek zarząd województwa podlaskiego.

Share
djmd3v3

Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Władze Augustowa zabiegają o utworzenie w mieście podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, by - jak wielokrotnie wcześniej mówił burmistrz Wojciech Walulik - podnieść atrakcyjność miasta dla inwestorów, by tworzyli nowe miejsca pracy. Podkreślał, że to konieczne, by w mieście powstawały nowe miejsca pracy, bo bazując tylko na turystyce, z którą Augustów jest głównie utożsamiany, miasto się nie rozwinie.

Dzięki unijnym pieniądzom na dwudziestu hektarach w Augustowie zostanie położona sieć wodociągowa, kanalizacja i inna niezbędna infrastruktura, zbudowane będą drogi wewnętrzne. Ma to utworzyć Strefę Aktywności Gospodarczej w Augustowie.

Jak poinformowała w komunikacie rzeczniczka marszałka województwa podlaskiego Urszula Arter, uzbrojenie terenów w Augustowie będzie kosztowało 9,7 mln zł, z czego unijna dotacja pokryje 9,2 mln zł.

djmd3v3

Władze Augustowa i prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej porozumienie o współpracy ws. utworzenia podstrefy Augustów podpisały w lutym 2016 r. Informowano wówczas, że w augustowskiej podstrefie mogłyby lokować się firmy produkujące łodzie i łódki. Decyzję ws. podstrefy będzie podejmować ministerstwo gospodarki.

Suwalska SSE to obecnie 635 ha gruntów pod inwestycje w siedmiu podstrefach: Białystok, Suwałki, Grajewo, Łomża, Bielsk Podlaski, Siemiatycze, Czyżew, Hajnówka, Narewka, Nowogród, Sejny i Zabłudów w woj. podlaskim, Olecko, Ełk i Gołdap w woj. warmińsko-mazurskim oraz Małkinia Górna w woj. mazowieckim. Taki kształt strefa zyskała jesienią 2015 r., gdy została znacznie powiększona.

djmd3v3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djmd3v3
djmd3v3