Trwa ładowanie...
dtt3gjk

Podlaskie/ Kolejne działki w podstrefie Suwalskiej SSE znalazły nabywców

Firma Gorteks sp. z o.o. oraz Kompania Piwowarska S.A. chcą zainwestować w podstrefie Białystok Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W środę rozstrzygnięto przetargi na sprzedaż dwóch działek położonych przy Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym.

Share
dtt3gjk

Przetargi na te dwie działki, które mają powierzchnię po ok. 1,3 ha każda, miasto ogłosiło w maju. Grunty pod inwestycje obok Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego (BPNT) zostały uzbrojone w niezbędną infrastrukturę w ramach budowy parku. Cena wywoławcza każdej wynosił 2 mln zł netto.

Jak poinformowała w środę Katarzyna Ramotowska z Urzędu Miejskiego w Białymstoku, na każy z przetargów wpłynęło wadium jednego oferenta.

Na działce o powierzchni ponad 1,27 ha chce inwestować białostocka firma GORTEKS sp. z o.o., która w przetargu zaproponowała za ten teren nieco ponad 2 mln zł netto. Firma jest producentem bielizny. Natomiast drugą działkę o powierzchni ponad 1,3 ha chce kupić także za nieco ponad 2 mln zł firma Kompania Piwowarska S.A. z siedzibą w Poznaniu.

Jak podkreślił cytowany w komunikacie prasowym prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, władzom miasta zależy na przyciąganiu kolejnych inwestorów, by powstawały nowe miejsca pracy. Dodał, że w BPNT pojawią się dwie duże i rozpoznawalne firmy. "Przykładaliśmy dużą wagę do poziomu innowacyjności firm nabywających działki. Zarówno Gorteks jak i Kompania Piwowarska uzyskały w tym obszarze wysokie oceny" - powiedział Truskolaski.

dtt3gjk

Ramotowska poinformowała, że wyłonieni w przetargu wykonawcy podpiszą umowy z miastem w najbliższych miesiącach. Powiedziała PAP, że na razie nie wiadomo, ile planują zainwestować w tym miejscu firmy oraz ile osób zatrudnić.

W maju został ogłoszony też przetarg na działkę 1,8 ha. Jednak - jak powiedziała PAP Ramotowska - nie znalazł się kontrahent, dlatego też miasto w najbliższym czasie zamierza wystawić ją w przetargu po raz kolejny.

Łącznie przy BPNT powstało 23 ha gruntów pod inwestycje. Projekt był dofinansowany z UE z programu Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013. 2,6 ha w 2014. r. kupiły tam dwie firmy, pozostałe ponad 20 ha włączono do podstrefy SSSE.

W ubiegłym tygodniu także w podstrefie Łomża Suwalskiej SSE w przetargach wyłoniono dwie firmy, które będą prowadzić swoje działalności na dwóch działkach o powierzchni nieco ponad 1,04 ha każda.

dtt3gjk

Spółka PIANPOL TEX z Łomży będzie prowadzić działalność związaną z produkcją i handlem materacami oraz meblami biurowymi i do siedzenia. Wartość planowanej inwestycji to ok. 3,6 mln zł. Ma powstać minimum 12 nowych miejsc pracy, a zakończenie inwestycji planowane jest do końca października 2018 roku.

Na drugiej działce spółka GREENVIT z Zambrowa będzie prowadzić działalność związaną z produkcją ekstraktów roślinnych, wykorzystywanych w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym i paszowym. Wartość inwestycji to ok. 7,5 mln zł, jej ukończenie planowane jest na połowę 2020 roku. Zatrudnienie ma znaleźć co najmniej 15 osób.

Umowy z firmami mają być podpisane we wrześniu i w październiku.

Niebawem będą ogłoszone kolejne przetargi. Ponadto władze Łomży chcą powiększyć strefę, której powierzchnia wynosi 7,6 ha.

dtt3gjk

Podziel się opinią

Share
dtt3gjk
dtt3gjk