Trwa ładowanie...

Podwyżka cen na stacjach w czasie świątecznego weekendu. Sprawdź, o ile drożej będziesz tankować

Według prognoz e-petrol.pl, cena benzyny 95 powinna oscylować w granicach 4,51-4,62 zł za litr. Z kolei użytkownicy aut z silnikami Diesla - zapłacą między 4,39 a 4,49 zł za litr. Drożej będzie też w przypadku autogazu - cena litra LPG powinna wynieść 1,96-2,04 zł za litr.

Podwyżka cen na stacjach w czasie świątecznego weekendu. Sprawdź, o ile drożej będziesz tankowaćŹródło: WP.PL, fot: Włodzimierz Wasyluk / Reporter
d1de13x
d1de13x

Zwiększony popyt na paliwo w czasie wyjazdów na groby bliskich spowoduje lekką podwyżkę cen na stacjach, prognozuje serwis e-petrol. Z kolei według BM Reflex niedawny wzrost cen na stacjach podwyżki powinien zostać wyhamowany.

Jak informuje BM Reflex, za benzynę i olej napędowy musimy zapłacić w czasie tegorocznych świąt około 18-21 groszy więcej niż przed rokiem, za to ceny gazu są wyższe tylko o 2 gr za litr. "Dla wielu z nas to okres wzmożonych wyjazdów, ale niestety tankowanie w tym roku będzie droższe" - piszą analitycy firmy w komunikacie.

Według prognoz e-petrol.pl cena benzyny 95 powinna oscylować w granicach 4,51-4,62 zł za litr. Z kolei użytkownicy aut z silnikami Diesla - zapłacą między 4,39 a 4,49 zł za litr. Drożej będzie też w przypadku autogazu - cena litra LPG powinna wynieść 1,96-2,04 zł za litr.

"W tym roku, dzięki możliwości skorzystania z długiego weekendu, samochodów na drogach przybędzie już w sobotę. Wybierając się w dalszą trasę, trzeba dobrze przemyśleć, gdzie zatankować, bo na stacjach ostatnio obserwowaliśmy podwyżki" - radzi e-petrol.pl.

Jak oceniają specjaliści serwisu, w cennikach producentów paliw, czyli PKN Orlen i Grupy Lotos, w najbliższych dniach "prawdopodobnie nie zaobserwujemy gwałtownych skoków cen". Prognozy e-petrol.pl wskazują na możliwość korekcyjnych, drobnych zmian.

d1de13x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1de13x