Trwa ładowanie...

Polacy boją się bankructw biur podróży. Wyjeżdżają na własną rękę

Duzi touroperatorzy korzystają na bankructwach biur podróży - czytamy w "Pulsie Biznesu". Od początku tegorocznego sezonu upadło dziewięć biur. Z badania, przeprowadzonego na zlecenie dziennika przez PBS, wynika, że bankructwa biur podróży miały wpływ na decyzje ponad połowy Polaków, korzystających z usług touroperatorów.

Share
Polacy boją się bankructw biur podróży. Wyjeżdżają na własną rękę
Źródło: Jupiterimages
d2mkjbr

20 procent postanowiło pojechać na wakacje na własną rękę, ponad 12 procent bierze pod uwagę tylko ofertę dużych biur podróży, a przeszło 8 procent przestało się interesować najtańszymi wyjazdami.

Większość uczestników sondażu uważa, że rząd powinien lepiej kontrolować działalność touroperatorów. Połowa respondentów oświadczyła, że nie chce płacić więcej za większe bezpieczeństwo wyjazdów, 34 procent było odmiennego zdania.

Przedstawiciele części dużych biur twierdzą, że sprzedaż wyjazdów wyraźnie wzrosła. W Rainbow Tours przez 10 dni po upadku Sky Club sprzedaż była wyższa o połowę, a Itaka pobiła w lipcu rekord - 67 tysięcy rezerwacji. Przedstawiciele Oasis Tours i Exim Tours mówią jednak o zmniejszeiu sprzedaży w związku z bankructwami biur podróży.

d2mkjbr

Podziel się opinią

Share
d2mkjbr
d2mkjbr