Trwa ładowanie...
dz4sovc

Polacy chcą do Chorwacji. Bez ubezpieczenia

W ubiegłorocznych badaniach wyjazd planowało 48 proc. ankietowanych. W tym roku 52 proc. Niestety smutna prawda jest taka, że 20 proc. Polaków urlop w okresie letnim miało więcej niż 5 lat temu. Co więcej, 9 proc. badanych twierdzi, że nigdy nie mieli prawdziwych wakacji - wynika z badania Nielsen na zlecenie Mondial Assistance.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy chcą do Chorwacji. Bez ubezpieczenia
(Jupiterimages)
dz4sovc

W tym roku wakacyjny wyjazd planuje ponad 16 mln Polaków. Z tego niemal 6 mln ma zamiar odpocząć za granicą. To o 4 proc. więcej niż w 2012 r. Z osób, które chcą spędzić urlop poza granicami kraju, najwięcej 14 proc. wybiera się do Chorwacji, 8 proc. do Włoch i Hiszpanii, 7 proc. do Grecji. Bardzo spadło zainteresowanie Egiptem. W 2012 roku chciało tam jechać 6 proc. rodaków, teraz już tylko 3 proc.

(fot. Mondial Assistance)
Podziel się

Jednak wśród klientów biur podróży (20 proc. wszystkich planujących wyjazd) Egipt wciąż jest najpopularniejszą destynacją, potem najchętniej kupujemy wczasy w Grecji, Turcji i Hiszpanii - powiedział Krzysztof Piątek.

dz4sovc

Najchętniej na wypoczynek wyjeżdżają osoby młode w wieku 18-29 lat, które mieszkają miastach i mają wykształcenie średnie lub wyższe. Na wakacje w Polsce przeznaczamy średnio 1191 zł na osobę. Gdy wyjeżdżamy za granicę, to średnio wydajemy 2315 zł. W poprzednim roku było to 1188 zł na wypoczynek w kraju i 2613 zł poza jego granicami.

(fot. Mondial Assistance)
Podziel się

Aż 42 proc. badanych w ogóle nie zawraca sobie głowy ubezpieczeniami turystycznymi. Dlaczego? 31 proc. ankietowanych odpowiedziało, że nigdy się nie ubezpiecza, 12 proc. stwierdziło, że nie widzi takiej potrzeby, a 22 proc. - że to niepotrzebny koszt.

- Te dane świadczą o tym, że Polacy nie mają pojęcia, jak nieprzyjemne i kosztowne mogą się okazać wakacje bez polisy - mówi Tomasz Frączek, prezes Mondial Assistance. - W porównaniu z większością krajów UE w Polsce niewiele osób się ubezpiecza. Statystyczny Niemiec czy Francuz nie wyobraża sobie wyjazdu na wakacje bez ubezpieczenia - dodaje.

dz4sovc
(fot. Mondial Assistance)
Podziel się

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 6-14 maja 2013 za pomocą wywiadów techniką CATI (wspomagany komputerowo wywiad telefoniczny) w ogólnopolskiej próbie reprezentatywnej ze względu na płeć, wiek i wielkość miejscowości. Próba wyniosła 1000 osób.

Podziel się opinią

Share

dz4sovc

dz4sovc
dz4sovc