Qaqwqwrqw
Polacy inwestują w mieszkania. "To jedyna możliwość ulokowania środków"

Polacy inwestują w mieszkania. "To jedyna możliwość ulokowania środków"

Inwestycje w nieruchomości zawsze uważane były za najbezpieczniejszy sposób lokowania kapitału. Analiza rynku potwierdza, że Polacy chętnie kupują mieszkania, choć między miastami widać wyraźne różnice.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Qaqwqwrqw

- Polacy inwestują w nieruchomości. W tej chwili to jedyna możliwość ulokowania ich środków – mówi Teresa Witkowska, dyrektor ds. sprzedaży RED Real Estate Development. Faktycznie, jak mówił w programie "Money. To się liczy" ekspert rynku finansowego, niskie oprocentowanie lokat i inflacja spowodowały, że Polacy korzystający z lokat, "stracili" 2 mld złotych.

W tym samym czasie niskie stopy procentowe zachęcają do zaciągania kredytów, które pozostają relatywnie tanie. Raty wciąż mogą być niższe od kosztu wynajmu mieszkania.

Qaqwqwrqw

Ciekawym aspektem inwestowania w nieruchomości są różnice widoczne między polskimi miastami. - We Wrocławiu chętnie kupowane są nieruchomości, które posiadają coś wyjątkowego, np. LOFT-y - wskazuje Witkowska. Z kolei poznaniacy za mieszkania płacą gotówką, ale muszą znajdować się w gotowym budynku. Ci, którzy kupują w Warszawie sprawdzają standard inwestycji i myślą o przyszłości swoich dzieci.

Polub WP Finanse
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw