WP

Polacy płacą za wycieczki promowe znacznie więcej niż Szwedzi. Dziennikarze porównali cenniki

Szwedzcy dziennikarze przejrzeli cenniki armatora Stena Line i doszli do wniosku, że faworyzuje on klientów ze Szwecji. Rejs z Karlskrony do Gdyni i z powrotem jest kilkakrotnie tańszy niż gdy pasażer zaczyna podróż w Gdyni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy płacą za wycieczki promowe znacznie więcej niż Szwedzi. Dziennikarze porównali cenniki
(East News, Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER)
WP

Według Szwedzkiego Radia w okresie od stycznia do maja koszt 36-godzinnej wycieczki z Karlskrony do Gdyni i z powrotem wynosi w zależności od dnia jedynie 99 koron (ok. 40 złotych) lub 198 koron (ok. 80 złotych). Natomiast ta sama oferta w drugą stronę, czyli z Gdyni do Karlskrony, to już znacznie większy wydatek, 1554 korony (ok. 600 złotych) – informuje RMF FM.

Poproszony o komentarz przedstawiciel armatora Jesper Waltersson wyjaśnił, że rejsy z Karlskrony są objęte akcją promocyjną i stąd tak duża różnica w cenie.

Czytaj też: Przyszło wezwanie do zapłaty ze Szwecji. Polska ma zapłacić 720 mln

WP

Stena Line zapewnia, że polscy klienci skorzystają z promocji w maju. Nie przekonało to szwedzkich dziennikarzy, którzy zauważają dysproporcję: szwedzcy pasażerowie mogą korzystać z promocji znacznie dłużej, bo przez cała wiosnę.

Egzaminy przesunięte przez strajk nauczycieli? "To nie problem"

Również rzeczniczka polskiego oddziału Stena Line Agnieszka Zembrzycka przekonuje, że zasady gry są uczciwe.

WP

- Nierzetelne jest zestawienie dwóch różnych produktów, pokazanych dodatkowo w cenach regularnej i promocyjnej". W rzeczywistości ceny promocyjne tych produktów są zbliżone. Jednocześnie chcielibyśmy podkreślić, że wbrew sugestii artykułu każdy, bez względu na rodzaj posiadanego paszportu, płaci taką samą cenę za ten sam produkt – podkreśliła w oświadczeniu skierowanym do PAP.

Czytaj też: W Szwecji przenoszą miasto. Bo stoi na rudach żelaza

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
WP
WP