Trwa ładowanie...

Polacy ruszyli po kredyty mieszkaniowe. Popyt o 24 procent większy niż przed rokiem

W lipcu 2017 r. popyt na kredyty mieszkaniowe był o 23,6 proc. wyższy niż rok wcześniej - wskazał we wtorek Sławomir Grzybek z Biura Informacji Kredytowej. Jak tłumaczył oznacza to, że zainteresowanie kredytami wciąż rośnie.

Polacy ruszyli po kredyty mieszkaniowe. Popyt o 24 procent większy niż przed rokiemŹródło: East News, fot: Piotr Jedzura/REPORTER
d2ga73k
d2ga73k

Jak wynika z informacji prasowej BIK Indeks - Popytu na Kredyty Mieszkaniowe, który informuje o rocznej dynamice wartości wnioskowanych kredytów mieszkaniowych wyniósł 23,6 proc. w lipcu 2017 r. (w porównaniu do 2016 r.). Średnia wartość indeksu od początku 2017 r. wyniosła 15,8 proc.

- Popyt na kredyty mieszkaniowe w lipcu, w przeliczeniu na dzień roboczy, był o 23,6 proc. wyższy niż rok wcześniej. Oznacza to, że kontynuowany jest trend większego zainteresowania kredytami mieszkaniowymi obserwowany od początku 2017 r. - tłumaczył dyrektor departamentu Business Intelligence BIK Sławomir Grzybek.

Zobacz też: Mieszkanie+. Gdzie, kiedy i dla kogo?

Przedstawiciel BIK dodał, że łącznie o kredyt mieszkaniowy zawnioskowało w lipcu 31,3 tys. osób (w 2017 r. 27,0 tys.). Klienci - jak podkreślił - poszukują wyższych kwot kredytów mieszkaniowych, bowiem średnia kwota wnioskowanego kredytu w lipcu wyniosła 232,8 tys. zł i była wyższa o 6,5 proc. od średniej kwoty wnioskowanego kredytu rok wcześniej.

d2ga73k

- Podstawy wzrostu zainteresowania kredytami mieszkaniowymi upatrujemy w dobrych i stabilnych danych makro powiązanych z perspektywą wzrostu płac i spadającym bezrobociem - powiedział Grzybek. Jego zdaniem duże znaczenie mają również niskie i stabilne stopy procentowe, które pozytywnie przekładają się na zainteresowanie kredytami finansującymi inwestycje mieszkaniowe, a jednocześnie obniżają zainteresowanie lokatami.

d2ga73k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ga73k

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj