Trwa ładowanie...
d4deo7l

Polacy źle oceniają sytuację w kraju

Według 63% pytanych przez CBOS sytuacja
ogólna w kraju zmierza w złym kierunku; 60% negatywnie ocenia
w okresie przedwyborczym także sytuację polityczną; 50% źle
ocenia sytuację gospodarczą.

d4deo7l
d4deo7l

CBOS przeprowadził badanie w dniach 14-18 września na reprezentatywnej próbie losowej 1028-osobowej dorosłych Polaków.

Sytuacja ogólna w kraju jest zła - uważa 63% pytanych (w sierpniu 65%); 24% oceniło, że jest dobra (w sierpniu 23%); a 13% nie miało zdania.

CBOS podaje, że nieco mniej krytycznie niż przed miesiącem, lecz nadal bardzo negatywnie, oceniana jest sytuacja polityczna; 60% respondentów uznaje ją za złą (w sierpniu 64%); 5% - jako dobrą (w sierpniu 3%), a 28% odpowiedziało, że jest ona "ani dobra, ani zła".

Od sierpnia nie zmieniły się krytyczne opinie o sytuacji gospodarczej - wynika z badań CBOS. We wrześniu, tak jak w ubiegłym miesiącu, 50% pytanych źle ocenia sytuację gospodarczą; 11% ocenia ją dobrze, a 35% - "ani dobrze, ani źle".

d4deo7l

25% pytanych uważa, że w ich miejscowości lub okolicy nie można znaleźć żadnej pracy; 47% sądzi, że trudno znaleźć tam jakiekolwiek zatrudnienie; 26% jest zdania, że na lokalnym rynku pracy można gdzieś się zatrudnić, choć niełatwo o odpowiednią pracę; nikt z badanych nie twierdzi, że odpowiednią pracę można znaleźć bez większych problemów.

CBOS podaje, że 60% badanych uważa, iż nie grozi im utrata pracy (w tym 31% odpowiada, że raczej nie, a 29% - że to mało prawdopodobne); z możliwością utraty zatrudnienia, np. w wyniku zwolnień, bankructwa, likwidacji zakładu, liczy się 35% badanych (w tym 11% bardzo poważnie liczy się z utratą pracy).

Według CBOS, 46% zatrudnionych uważa, że kondycja ich miejsca pracy jest dobra; 30% ocenia ją jako przeciętną, a 23% jako złą.

48% ankietowanych przez CBOS uważa swój poziom życia za przeciętny; 28% - za dobry, a 24% - ocenia poziom życia swój i swojej rodziny za zły.

d4deo7l

CBOS podaje, że 51% pytanych w ciągu najbliższego roku nie spodziewa się żadnych zmian w sytuacji ogólnej kraju; 17% spodziewa się poprawy, a 22% pogorszenia.

49% badanych przewiduje, że sytuacja polityczna w kraju nie zmieni się; 22% spodziewa się poprawy; a 14% - pogorszenia.

Według 51% pytanych przez CBOS sytuacja gospodarcza w ciągu najbliższego roku nie zmieni się; 23% uważa, że się poprawi, a 15%, że się pogorszy.

62% ankietowanych przez CBOS przewiduje, że sytuacja w ich zakładzie pracy pozostanie bez zmian; 18% uważa, że się poprawi, a 12%, że się pogorszy.

Zdaniem 17% pytanych przez CBOS za rok ich rodzinie będzie żyło się lepiej; 58% uważa, że tak samo, a 15% spodziewa się pogorszenia.

d4deo7l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4deo7l