Trwa ładowanie...
d38ppwg

Polak dostał nagrodę brytyjskiej królowej

Firma mieszkającego na stale w Anglii Jacka Ostrowskiego zwycięzcą nagrody królowej angielskiej Elżbiety II w kategorii "Handel międzynarodowy 2010" (The Queen's Award for Enterprise - International Trade 2010).

Share
d38ppwg

Założona przez Polaka w 2006 r. firma Yellow Octopus Ltd eksportuje brytyjską odzież i obuwie outlet do hurtowni oraz sieci sklepów w 16 krajach na rynkach Europy Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki. Nagroda królowej przyznana została za bardzo dynamiczny, 400-procentowy

Pochodzący ze Szczecina Ostrowski, który wraz z rodziną wyemigrował do Wielkiej Brytanii cztery i pół roku temu, odniósł na Wyspach spektakularny sukces. W obcym kraju stworzył międzynarodową firmę o globalnym zasięgu oraz z wyróżnieniem ukończył studia biznesowe na Leeds Metropolitan University (MSc Intenational Enterprise). Nie spoczywa jednak na laurach, gdyż poza pracą nad nowymi projektami biznesowymi już w maju tego roku rozpoczyna naukę w najbardziej prestiżowej uczelni świata, amerykańskim Harvard Business School, na specjalistycznym kierunku dla przedsiębiorców/właścicieli firm (Owner/President Management Programme).

- Jesteśmy bardzo dumni, choć nie jest to nasza pierwsza nagroda biznesowa - jest zdecydowanie najważniejsza i najbardziej prestiżowa. Cieszymy się, gdyż jako zwycięzcy nagrody uzyskaliśmy prawo do posługiwania się godłem królowej przez następne 5 lat, co zarówno zwiększa prestiż firmy, jak i możliwości exportowe - powiedział Ostrowski. - Każdego roku Jej Wysokość zaprasza reprezentantów zwycięskich firm do udziału w przyjęciu odbywającym się w Pałacu Buckingham. Będzie to wspaniała okazja, aby opowiedzieć Elżbiecie II o dalszych planach ekspansji naszej firmy a także porozmawiać o Polsce i Polonii w UK - odpowiedział Ostrowski, zapytany o ceremonię wręczenia nagrody.

The Queen's Award for Enterprise jest najbardziej prestiżową angielską nagrodą biznesową. Każdego roku nagrodę przyznaje królowa z rekomendacji premiera, któremu w podjęciu decyzji asystuje komitet doradczy składający się z przedstawicieli rządu, przemysłu i handlu, a także związków zawodowych.

d38ppwg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38ppwg