Trwa ładowanie...

Policjant uruchomił zbiórkę nakrętek. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania

Już po raz trzeci dzielnicowy z Białej Piskiej wystartował z akcją zbierania nakrętek dla chorej dziewczynki. Zebrał ich... 13 ton! Tym samym ponad dwukrotnie pobił swój wynik z ubiegłego roku.

Share
Policjant uruchomił zbiórkę nakrętek. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania
Źródło: Policja.pl
d1uxm6w

Zbiórka ruszyła w październiku ubiegłego roku. Cel to zebrać jak najwięcej nakrętek, sprzedać je, a pieniądze uzyskane w ten sposób przeznaczyć na leczenie Poli Zielińskiej z Pisza.

Dziewczynka urodziła się w marcu 2018 roku jako wcześniak. Od urodzenia nie słyszała. Zdiagnozowano u niej obustronny niedosłuch zmysłowo - nerwowy w stopniu głębokim.

d1uxm6w

Młodszy aspirant Adam Trzonkowski uruchomił więc akcję "Nakręć się na pomaganie". Zaangażowali się w nią nie tylko młodsi i starsi mieszkańcy Pisza i okolic, ale także ludzie z ościennych powiatów i z całego kraju.

Obejrzyj też: Polacy lubią się zrzucać. Nie tylko na cele charytatywne

Ludzie przysyłali nakrętki albo dowozili je osobiście. W efekcie udało się uzbierać aż 13 ton nakrętek, które wypełniły całą naczepę ciężarówki. To dużo więcej niż przy okazji dwóch poprzednich zbiórek. Za pierwszym razem dzielnicowemu udało się zebrać 2,5 tony, a za drugim - 5 ton.

d1uxm6w

- Tegoroczna akcja przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Spodziewałem się, że pobijemy rekord, ale nie sądziłem, że będzie to tak duża ilość - przyznał Trzonkowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1uxm6w

Podziel się opinią

Share
d1uxm6w
d1uxm6w