Trwa ładowanie...
d3on0nc

Polimex-Mostostal wydzielił jako odbrębną spółkę zakład w Siedlcach

Warszawa, 12.02.2016 (ISBnews) - Polimex-Mostostal wydzielił ze swojej struktury zakład konstrukcji stalowych w Siedlcach i od 12 lutego 2016 roku działa on jako odrębna spółka - Mostostal Siedlce sp. z o.o. sp. k., podał Polimex.  Szacunkowa wartość przenoszonej zorganizowanej części przedsiębiorstwa wynosi 165 mln zł.

Share
d3on0nc

Zorganizowaną część przedsiębiorstwa, która została przeniesiona z Polimex-Mostostal do Mostostal Siedlce, stanowią m.in.: maszyny i urządzenia, zapasy, należności, środki pieniężne, zobowiązania handlowe oraz pracownicy (1580 osób).

"Kolejny etap realizacji strategii Grupy Polimex-Mostostal jest za nami. Naszym celem było stworzenie struktury holdingowej, w której Polimex-Mostostal zarządza spółkami operacyjnymi oraz spółkami wspierającymi biznes. Polimex Energetyka i Naftoremont-Naftobudowa, także wydzielone ze Polimex-Mostostal, działają już 1,5 roku. Proces przekształcania Mostostalu Siedlce został zakończony, a wkrótce zacznie działać kolejna spółka - Polimex Budownictwo" - powiedziała prezes spółki Joanna Makowiecka-Gaca, cytowana w komunikacie.

Zakład w Siedlcach, który jest jednym z największych w Polsce, specjalizuje się w produkcji konstrukcji stalowych, krat pomostowych oraz zabezpieczeniach antykorozyjnych.

d3on0nc

"Siedlecki zakład dostarcza obecnie konstrukcji stalowych na realizowane przez Grupę dwa projekty strategiczne, czyli budowę bloków energetycznych w Kozienicach i Opolu, jednakże spółka buduje swoją efektywność w oparciu o dobre, wymagające relacje z polskimi i zagranicznymi kontrahentami. Chcemy, żeby Mostostal zwiększył eksport swoich produktów - dodała Makowiecka-Gaca.

Obecnie w Polsce produkuje się około 1,2 mln ton konstrukcji stalowych rocznie. Odradzanie się inwestycji przemysłowych, a także dalszy wzrost inwestycji infrastrukturalnych doprowadzi w ciągu 4-5 lat do wzrostu produkcji konstrukcji stalowych do 1,5 mln ton rocznie, podano także.

"Wzrost produkcji konstrukcji stalowych wyniesie 3,5-3,8% r/r, co pozwala nam prognozować wzrost działalności naszych zakładów produkcyjnych w podobnej skali, ok. 20% w ciągu pięciu lat. Na koniec realizowanej przez Grupę Polimex-Mostostal strategii na lata 2016-2020 przychody roczne Mostostalu Siedlce powinny wzrosnąć z obecnych 400 mln zł do 500 mln zł" - powiedział wiceprezes ds. finansowych w spółce Krzysztof Cetnar, cytowany w komunikacie.

Polimex podał, że potencjał produkcyjny Mostostalu Siedlce w latach 2016-2020 wynosi 631,7 tys. ton, a planowane przychody w tym okresie to 2,4 mld zł.

Spółką Mostostal Siedlce będzie kierować Krzysztof Walarowski, dotychczasowy dyrektor segmentu produkcja w Polimex-Mostostal.

Polimex-Mostostal to grupa budowlana, notowana na rynku głównym GPW od października 1997 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 2,1 mld zł w 2014 r.

(ISBnews)

d3on0nc

Podziel się opinią

Share
d3on0nc
d3on0nc