Trwa ładowanie...
d3yld5k

Polimex nie planuje zmniejszenia udziału w konsorcjum, które ma rozbudować El. Opole

27.08. Warszawa (PAP) - Po tym jak konsorcjum, które ma rozbudować Elektrownię Opole podpisało z zamawiającym, przy udziale PKO BP oraz Alstom Power, list intencyjny, którego celem...

d3yld5k

27.08. Warszawa (PAP) - Po tym jak konsorcjum, które ma rozbudować Elektrownię Opole podpisało z zamawiającym, przy udziale PKO BP oraz Alstom Power, list intencyjny, którego celem jest określenie warunków przystąpienia firmy Alstom Power do realizacji projektu, Polimex nie przewiduje zmiany swojego udziału w konsorcjum - podała spółka w komunikacie prasowym.

"Polimex-Mostostal nie planuje zmniejszenia swojego udziału w kontrakcie. Wynosi on 41,8 procent i jest największy spośród konsorcjantów" - powiedział cytowany w komunikacie Arkadiusz Kropidłowski, wiceprezes Polimeksu-Mostostalu.

W połowie sierpnia Polimex-Mostostal podpisał aneks numer 3 do umowy na budowę dwóch bloków energetycznych Elektrowni w Opolu. Aneks podpisany przez zamawiającego oraz konsorcjum realizacyjne, precyzuje warunki techniczne oraz finansowe rozpoczęcia prac. Ponadto, konsorcjum podpisało z zamawiającym, przy udziale PKO BP oraz firmy Alstom Power, list intencyjny, którego celem jest określenie warunków przystąpienia firmy Alstom Power do realizacji projektu.

Inwestycję w Opolu realizować ma konsorcjum Rafako, Polimex Mostostal i Mostostal Warszawa. Konsorcjum zobowiązało się wykonać zamówienie w terminie 54 miesięcy od daty wystawienia polecenia rozpoczęcia prac (blok nr 5) oraz 62 miesięcy od daty wystawienia polecenia rozpoczęcia prac (blok nr 6). Wartość umowy to 9,397 mld zł netto (11,558 mld zł brutto).

Polimex podał także, że w zakresie działań restrukturyzacyjnych realizowanych w spółce, blisko ukończenia jest uzgodnienie z wierzycielami tzw. pakietu finansowego, który w ramach umowy restrukturyzacyjnej znacząco poprawi bieżącą płynność finansową firmy i umożliwi rozwinięcie działalności operacyjnej oraz pozyskiwanie nowych zleceń. (PAP)

gsu/ jtt/

d3yld5k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yld5k