Trwa ładowanie...
dxotc0k

Polimex: Sąd umorzył postępowanie o upadłość oraz oddalił 2 kolejne wnioski

Warszawa, 18.11.2014 (ISBnews) - Warszawski sąd rejonowy umorzył postępowanie upadłościowe z wniosku Hefal Serwis, podał Polimex-Mostostal. Jednocześnie spółka poinformowała, że oddalone zostały też dwa kolejne wnioski o jej upadłość.
Share
dxotc0k

"Umorzenie postępowania nastąpiło na wniosek wierzyciela o cofnięciu wniosku o upadłość. Postanowienie nie jest prawomocne. Zgodnie z przepisami Kodeksu postępowania cywilnego, postanowienie uprawomocni się po upływie 7 dni od dnia doręczenia wierzycielowi oraz spółce, o ile w tym terminie nie zostanie złożone zażalenie" - czytamy w komunikacie.

W odrębnych komunikatach Polimex podał, że sąd wydał dwa kolejne postanowienia o oddaleniu wniosku o upadłość spółki. Wnioski złożyły Cogito Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz Zakłady Budowy Maszyn i Aparatury im. Ludwika Zieleniewskiego z siedzibą w Krakowie. W obu przypadkach powodem oddalenie wniosków był brak legitymacji procesowej.

Polimex-Mostostal to czołowa grupa budowlana na polskim rynku. W 2013 r. skonsolidowane przychody spółki wyniosły 2,4 mld zł.

(ISBnews)

dxotc0k

Podziel się opinią

Share
dxotc0k
dxotc0k