Trwa ładowanie...
d1nt05m

Polnord otrzyma od PBP dodatkowo 25 mln zł w ramach umów sprzedaży wierzytelności

27.12. Warszawa (PAP) - Polnord otrzyma od Polskiego Banku Przedsiębiorczości dodatkowo 25 mln zł w ramach podpisanych wcześniej umów sprzedaży wierzytelności. Spółka przeznaczy...

Share
d1nt05m

27.12. Warszawa (PAP) - Polnord otrzyma od Polskiego Banku Przedsiębiorczości dodatkowo 25 mln zł w ramach podpisanych wcześniej umów sprzedaży wierzytelności. Spółka przeznaczy środki na akwizycję nowych projektów deweloperskich - poinformował Polnord w komunikacie.

"Wysokość kwoty dodatkowej, należnej na podstawie porozumienia, wyniesie 25 mln zł, z czego 20 mln zł będzie płatne do 11 stycznia 2013 r." - podała spółka w raporcie.

Polnord poinformował, że przeznaczy pieniądze na akwizycję nowych projektów deweloperskich. Strategia spółki przewiduje poszerzenie oferty o co najmniej 6-8 nowych projektów w segmencie mieszkaniowym i zwiększenia sprzedaży lokali do 1.500-2.000 w okresie najbliższych dwóch lat.

W lipcu tego roku Polnord podpisał z PBP umowę sprzedaży wierzytelności wobec Warszawy. Spółka poinformowała, że zgodnie z zawartą umową bank zapłaci na jej rzecz pierwszą ratę ceny za nabywaną wierzytelność w wysokości 43,4 mln zł netto. Polnord spodziewał się dodatkowych płatności z tytułu ceny za sprzedaną wierzytelność. Ostateczna wysokość ceny miała być uzależniona od sposobu i czasu dochodzenia przez bank wierzytelności od miasta.

Była to druga umowa zawarta przez Polnord z PBP. Pierwsza została podpisana w czerwcu 2011 roku. Polnord informował wówczas, że jego roszczenia wobec miasta wynosiły 175,4 mln zł netto. (PAP)

morb/ jtt/

d1nt05m

Podziel się opinią

Share
d1nt05m
d1nt05m