Trwa ładowanie...
d2z43hk
08-07-2016 14:40

Półrocze w TSSE: osiem zezwoleń i 257 nowych miejsc pracy

Utworzenie 257 nowych miejsc pracy zadeklarowało ośmiu nowych inwestorów, którzy otrzymali w pierwszym półroczu br. zezwolenia na działalność na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W sumie wartość tych inwestycji wyniesie 193 mln zł.

d2z43hk
d2z43hk

Dyrektor tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu, która zarządza strefą, Maciej Ślęzak powiedział PAP, że część z zezwoleń to reinwestycje. Firmy te, dla których były to kolejne zezwolenia, zadeklarowały utrzymanie ponad 470 miejsc pracy.

Oceniając półrocze Ślęzak podkreślił, że osiem zezwoleń to "realizowanie planu". "Na cały 2016 r. zakładaliśmy przyznanie 15 zezwoleń, jest więc dobrze i realizujemy plan. Już rozmawiamy z kolejnymi inwestorami, którzy chcą ulokować swoje fabryki u nas" - dodał.

Spośród ośmiu tegorocznych inwestorów dwóch jest zagranicznych (z Hiszpanii i Dani), reszta to polski kapitał; po trzy firmy zainwestują w woj. mazowieckim i dolnośląskim, po jednej w podkarpackim i podlaskim. W sumie inwestorzy na realizacje swoich projektów wykorzystają 18 ha powierzchni SSE.

Wśród firm, które w tym roku otrzymały zezwolenie, jest m.in. Stalgast Logistic. Spółka na terenie radomskiej podstrefy TSSE zamierza wybudować magazyn i świadczyć usługi logistyczne. Również w tej podstrefie zainwestuje producent pasz - firma Tasomix Pasze. Zamierza ona wybudować zakład, w który produkowane będą pasze m.in. dla drobiu. Tegorocznym inwestorem tarnobrzeskiej strefy jest także białostocka firma Konekt. W podstrefie Łapy na Podlasiu spółka będzie wytwarzać m.in. gotowe systemy kominowe.

d2z43hk

Trzech inwestorów w podstrefie Wrocław-Kobierzyce to Industrias Alegre Poland - producent plastikowych elementów do wnętrz pojazdów samochodowych, Firma Aluwind, która produkuje m.in. komponenty turbin wiatrowych oraz spółka Neodynamic - producent maszyn, która świadczy również usługi druku w technologii 3D.

Ślęzak powiedział również, że trwa odbiór hali wybudowanej w radomskiej podstrefie. W obiekcie swoją siedzibę mieć będzie Radomskie Centrum Innowacji i Technologii. "Złożyliśmy do ministerstwa rozwoju wniosek o rozszerzenie naszej strefy o 127 ha. Liczymy, że do końca września zapadnie pozytywna decyzja rządu w tej sprawie" - dodał.

Tarnobrzeska SSE powiększyć ma się o tereny m.in. w Przemyślu, Radomiu i Gorzycach.

Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Wisłosan powstała w 1997 r. Od początku istnienia TSSE wydano ponad 300 zezwoleń, nakłady inwestycyjne wyniosły w niej ponad 8 mld zł. Dzięki strefie powstało do tej pory ponad 25,3 tys. nowych miejsc pracy. Całkowita powierzchnia strefy wynosi ponad 1,7 tys. ha. Podstrefy TSSE znajdują się w województwach m.in. dolnośląskim, lubelskim i mazowieckim.

d2z43hk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2z43hk