Trwa ładowanie...

Polska najgorszym krajem świata?

Według raportu Światowego Forum Ekonomicznego gorsze niż polskie drogi są tylko w ośmiu krajach. Nasz kolej jest na 74. miejscu na 123 sklasyfikowane państwa. To jednak nie twarde dane, ale subiektywna opinia mieszkańców poszczególnych krajów.

Share
Polska najgorszym krajem świata?
Źródło: Jupiterimages
d3sdzbt

Według raportu "The Global Competitiveness Report 2011-2012" opracowanego na zlecenie Światowego Forum Ekonomicznego nie mamy się czym chwalić przed światem. Nasze drogi, koleje, porty morskie, a także całość infrastruktury transportowej, energetycznej czy telekomunikacyjnej są jednymi z najgorszych na Ziemi.

I tak w kategorii jakość dróg zajęliśmy 134. miejsce na 142 sklasyfikowane kraje. Wyprzedza nas m.in. Bangladesz (111. miejsce) czy Rwanda (48. miejsce). Kolej zostały sklasyfikowane na 74. miejscu na 123 kraje. Lepsze od nas są pod tym względem nawet takie państwa Pakistan (59. miejsce) czy Mongolia (66. miejsce). Z kolei infrastruktura portowa zajęła 107. miejsce na 147 krajów.

d3sdzbt

Kiepsko wypadamy też porównując się do innych krajów pod względem infrastruktury, czyli nie tylko tej transportowej, ale także telefonów czy energii. W "The Global Competitiveness Report 2011-2012" zajmujemy 87. miejsce na 142 kraje.

Czy w Polsce jest aż tak źle? Niekoniecznie. Dane zawarte w raporcie Światowego Forum Ekonomicznego powstały w oparciu o badania ankietowe. Można więc stwierdzić, że kiepska pozycja naszego kraju jest bardziej wyrazem niskiej samooceny, niż rzeczywistej słabości naszej infrastruktury.

d3sdzbt

Podziel się opinią

Share
d3sdzbt
d3sdzbt