Trwa ładowanie...

Polska przyzna nagrodę: milion euro!

Polskie władze przeznaczą milion euro dla laureata pierwszej nagrody Solidarności. Będzie ona przyznana 4 czerwca, w 25. rocznicę częściowo wolnych wyborów w Polsce.

Share
Polska przyzna nagrodę: milion euro!Źródło: Fotolia, fot: RFsole
d2a4qci

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski mówi, że dostanie ją osoba, która dziś zasłynęła z walki o wolność.

Nagroda - jak podkreśla szef dyplomacji - ma być upamiętnieniem polskiej walki o wolność i przypominać światu, że wszystko zaczęło się w Polsce, jeszcze przed upadkiem muru berlińskiego. Sikorski podkreślił, że to także symbol tego, jak dobrze Polska wykorzystała swój moment, zarówno pod względem instytucjonalnym, jak i gospodarczym.

Radosław Sikorski zaznacza, że środki przeznaczone na nagrodę nie zostały wyciągnięte z naszego budżetu. Minister tłumaczy, że pieniądze pozostały po europejskich funduszach preakcesyjnych i są zabezpieczone na kilka lat.

Minister spraw zagranicznych wysłał już list do 15 osobistości na całym świecie związanych w walką o prawa człowieka z prośbą o wskazanie ewentualnego laureata.

Nagrodę wręczyć ma prezydent Bronisław Komorowski, a zwycięzcę z pomocą szefa dyplomacji wyznaczy Fundacja Solidarności Międzynarodowej.

d2a4qci
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2a4qci
d2a4qci