Trwa ładowanie...
d1vgxbj

Polska sprzedaje 10-letnie euroobligacje za 1 mld euro - MF

12.6.Warszawa(PAP/Bloomberg) - Polska sprzedaje 10-letnie euroobligacje za 1 mld euro. Trwa przyjmowanie zapisów - poinformował PAP dyrektor departamentu w MF Piotr...

d1vgxbj
d1vgxbj

12.6.Warszawa(PAP/Bloomberg) - Polska sprzedaje 10-letnie euroobligacje za 1 mld euro. Trwa przyjmowanie zapisów - poinformował PAP dyrektor departamentu w MF Piotr Marczak.

"Podpisaliśmy umowę z trzema bankami na zorganizowanie emisji obligacji denominowanych w euro. Są to papiery 10-letnie. Rozpoczęliśmy przyjmowanie zapisów" - powiedział PAP Marczak.

"Organizatorzy zbierają już konkretne oferty. Emisja jest w toku. Będzie to emisja benchmarkowa o wartości 1 mld euro. To, czy uda nam się osiągnąć więcej jest uzależnione od warunków rynkowych i od wyceny" - dodał Marczak.

Agentami emisji są ABN Amro Holding NV, Citigroup Inc. oraz HSBC Holdings Plc.

Resort finansów zwlekał dotychczas z emisją euroobligacji ze względu na niekorzystne warunki rynkowe.

W tym tygodniu MF poinformowało, że uplasowało obligacje 30-letnie nominowane w jenach japońskich o wartości nominalnej 25 mld JPY. Wyceniono je na 65 punktów bazowych powyżej 30-letniej stopy swapowej dla jena japońskiego, co odpowiada rentowności 3,30 proc. w skali roku. (PAP)

mach/ asa/

d1vgxbj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vgxbj