Trwa ładowanie...
d4l976x
d4l976x
IAR
ukraina

Polska ukraińskim poligonem doświadczalnym

Umożliwienie legalnej pracy w Unii Europejskiej to najlepszy sposób promocji Wspólnoty na Ukrainie. Według dziennika "Ukraina Mołoda", Polska mogłaby stać się tutaj poligonem doświadczalnym dla tego typu projektów.
Share
d4l976x

Autor artykułu - Antin Borkowskyj zwraca uwagę, że dla wielu Ukraińców eurointegracja oznacza przede wszystkim inny poziom życia, w tym możliwość legalnej pracy w bogatej Europie. Jego zdaniem, pobyt na Zachodzie przede wszystkim "globalizowałby" Ukraińców, którzy nie daliby się już wystraszyć słowem NATO. Młodzież zaczęłaby się uczyć angielskiego, a "prości robotnicy z Zaporoża i Doniecka" zadawaliby sobie pytanie, dlaczego na Ukrainie właściciele okradają swoich pracowników.

Autor artykułu w kijowskim dzienniku zwraca uwagę, że Polska mogłaby być pierwszym krajem, który otworzyłby swój rynek pracy dla Ukraińców. Warszawa deklaruje się jako adwokat Kijowa w Unii Europejskiej, co ma też odbicie w poglądach zwykłych Polaków. Poza tym, w Polsce brak rąk do pracy i to nie tylko na budowach, ale też w szpitalach.

d4l976x

Podziel się opinią

Share
d4l976x
d4l976x