Trwa ładowanie...

Polski Ład. Szef gabinetu Prezydenta: skierowaliśmy do rządu nowe postulaty

- Prezydent Andrzej Duda z pełnym przekonaniem podpisał ustawy z pakietu Polskiego Ładu, gdyż rząd zgodził się wprowadzić szereg rozwiązań, które postulował - powiedział w poniedziałek szef Gabinetu Prezydenta Paweł Szrot.

Prezydent miał kilka postulatów dotyczących Polskiego Ładu i są to kwestie dotyczące m.in. opodatkowania rodziców samotnie wychowujących dzieci czy przekazywania 1 proc. podatku organizacjom pożytku publicznego Prezydent miał kilka postulatów dotyczących Polskiego Ładu i są to kwestie dotyczące m.in. opodatkowania rodziców samotnie wychowujących dzieci czy przekazywania 1 proc. podatku organizacjom pożytku publicznego Źródło: PAP, fot: Andrzej Lange
d1wzk9o
d1wzk9o

Szrot pytany w radiu TOK FM, czy Andrzej Duda nie żałuje, że podpisał ustawy wchodzące w skład Polskiego Ładu biorąc pod uwagę chaos dotyczący m.in. zasad rozliczania się z podatków odparł:

- Pan prezydent z pełnym przekonaniem podpisał ustawy z pakietu tzw. Polskiego Ładu, gdyż rząd po rozmowach przedstawicieli prezydenta zgodził się wprowadzić szereg rozwiązań, które postulował prezydent.

Polski Ład w ogniu krytyki. Poseł PiS: Niestety wkradły się tam błędy

"Nie jesteśmy wszechwiedzący"

Zaznaczył, że w związku "z pewnymi pytaniami i wątpliwościami", które pojawiły się od wprowadzenia Polskiego Ładu w życie prezydent upoważnił swoich przedstawicieli, w tym jego, do odbycia kolejnego spotkania z przedstawicielami rządu.

d1wzk9o

Jak dodał Szrot, podczas tego spotkania rozmawiano "o wielu konkretnych problemach, które wynikają z wdrożenia tego systemu".

Minister podkreślił, że prezydent miał kilka postulatów i są to kwestie dotyczące m.in. opodatkowania rodziców samotnie wychowujących dzieci czy przekazywania 1 proc. podatku organizacjom pożytku publicznego.

Szrot pytany, dlaczego prezydent nie zgłaszał tych postulatów wcześniej, na etapie przygotowywania Polskiego Ładu odparł: "nie jesteśmy wszechwiedzący".

- Analizujemy też to, co weszło w życie, dokonaliśmy nowych analiz i skierowaliśmy do rządu nowe postulaty, co się spotkało z zupełnym zrozumieniem i rząd wyszedł na przeciw tego, co postulowaliśmy - powiedział minister.

d1wzk9o

Dodał, że premier Mateusz Morawiecki dziękował prezydentowi za udział w pracach nad Polskim Ładem.

Premier: rząd bierze odpowiedzialność za błędy

Na piątkowej konferencji prasowej premier poinformował o zmianach, jakie zostaną wprowadzone do podatkowego Polskiego Ładu, m.in. rozszerzeniu ulgi dla klasy średniej na wszystkich emerytów i rencistów, na zleceniobiorców i rozszerzeniu ulgi dla samotnych rodziców.

Zadeklarował, że jeśli ktokolwiek zarabiający do 12 tys. 800 zł brutto miesięcznie straci na Polskim Ładzie, będzie mógł rozliczyć się na zasadach z 2021 r.

W piątkowym odcinku swojego podcastu szef rządu podkreślił, że Polski Ład to strategia, jakiej nie mieliśmy od 30 lat, bardzo ambitna reforma podatkowa.

d1wzk9o

- Każda zmiana na lepsze wymaga wysiłku i nie przychodzi od razu. Już teraz wiemy, gdzie mogły się pojawić pomyłki i co można zrobić, by nasz program udoskonalić - powiedział Morawiecki. Dodał, że rząd bierze odpowiedzialność za pomyłki i będzie je korygować.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1wzk9o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wzk9o