Trwa ładowanie...

Polskie uczelnie w "50" najlepszych na świecie

W rankingu "Financial Times" na najlepsze studia z zarządzania znalazły się dwie uczelnie z Polski. Akademia Koźmińskiego zajęła 30. miejsce, a Szkoła Główna Handlowa 47.

Polskie uczelnie w "50" najlepszych na świecieŹródło: Jupiterimages
d2c5eb7
d2c5eb7

W tegorocznym rankingu "FT" zwyciężyła międzynarodowa uczelnia ESCP Europe, ucząca m.in. w Paryżu, Berlinie czy Madrycie. Dużym zaskoczeniem jest miejsce w pierwszej dziesiątce indyjskiej uczelni Indian Institute of Management.
Najlepsza polska szkoła w rankingu Akademia Leona Koźmińskiego zajęła 30. miejsce i awansowała w tym roku o sześć pozycji. Wyprzedziła uczelnie z Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Za Akademią Koźmińskiego jest też najbardziej prestiżowa chińska uczelnia Uniwersytet Jiao Tong z Szanghaju.
W rankingu znalazła się też polska Szkoła Główna Handlowa sklasyfikowana na 47. miejscu. SGH w zeszłorocznym zestawieniu nie był brany pod uwagę, ale dwa lata temu zajął 24. miejsce.

Doroczny ranking "FT" powstaje na bazie ankiet przeprowadzanych wśród absolwentów. Pod uwagę brane są ich zarobki, stanowiska, jakie zajmują i wielkość firm, do których trafili. Poza tym liczy się liczba kobiet i cudzoziemców na uczelni w kadrze naukowej oraz wśród studentów. Trzecim badanym obszarem jest współpraca międzynarodowa i nauka języków. W rankingu umieszczonych jest 65 uczelni z całego świata.

Według "FT" średnie roczne zarobki absolwentów SGH pracujących co najmniej trzy lata wynoszą 55 586 dolarów (22. miejsce). Byli studenci tej uczelni najłatwiej znajdują też pracę - w trzy miesiące po skończeniu studiów 100 proc. jest już zatrudnionych. Wśród kończących zarządzanie na Akademii Koźmińskiego odsetek ten wynosi 88 proc., po ponad trzech latach pracy zarabiają oni 44 972 dolarów (50. miejsce). Najlepiej uposażeni są absolwenci Indian Institute of Management, który otrzymują 92 693 dolarów.
Sebastian Ogórek, Wirtualna Polska

d2c5eb7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2c5eb7