Trwa ładowanie...
wino
30-11-2009 15:59

Polskie wino wciąż nie może być legalnie sprzedawane

Winiarze z okolic Zielonej Góry przeprowadzili akcję zbierania podpisów pod petycją do posłów, aby zmienili prawo ograniczające legalną sprzedaż polskiego wina. Nic to nie dało.

Polskie wino wciąż nie może być legalnie sprzedawaneŹródło: Jupiterimages
d2r6o4i
d2r6o4i

Zebrano około 20 tys. podpisów, ale potrzeba co najmniej 100 tys., aby petycja mogła być rozpatrzona. Ma ona jednak dodatkową wadę. Nie jest inicjatywą ustawodawczą, a jedynie wskazówką dla posłów, jak zmienić przepisy w pięciu ustawach, aby producenci wina mogli legalnie sprzedawać swoje trunki i zachować statut rolnika, podobnie jak jest w wielu krajach Unii.

Na razie utworzono specjalną stronę internetową www.ustawawiniarska.pl, z której można pobrać listę poparcia i zbierać podpisy wśród znajomych. Do akcji włączyli się winiarze z całej Polski.

Petycja, aby była skuteczna, powinna zawierać tekst proponowanej ustawy w pełnym brzmieniu i uzasadnienie. Na razie nie ma w niej tych elementów. Zbieranie podpisów w tej sytuacji to tylko trening winiarzy przed prawdziwą rozgrywką. W tym roku nie będzie więc jeszcze polskiego wina na sklepowych półkach.

JS / Puls Biznesu

d2r6o4i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2r6o4i

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj