Trwa ładowanie...
d4fr2pp
alkohol

Polskie wódki podbiły Europę. Złoto i srebro na Starym Kontynencie

Polskie wódki wyróżniły się podczas tegorocznej edycji International Spirits Challenge.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polskie wódki podbiły Europę. Złoto i srebro na Starym Kontynencie
(Fotolia, Fot: Big City Lights)
d4fr2pp

*Złotą kwalifikację podczas tegorocznej edycji International Spirits Challenge zdobyła Ostoya Vodka należąca do koncernu Wyborowa Pernod Ricard. *
*Pochodząca z lubelskiej fabryki Stock Polska wódka Saska Czysta zdobyła srebro, podobnie jak Belvedere z Polmos Żyrardów i Sobieski Premium Vodka. *

International Spirits Challenge to jeden z najważniejszych i uznanych konkursów alkoholowych w Europie. Polska wódka musiała wybić się spośród 1,3 tys. wyrobów alkoholowych z całego świata.

Alkohole ze wszystkich kontynentów, które zostały zgłoszone do konkursu, testowali wyspecjalizowani eksperci oraz profesjonaliści z firm badawczych i naukowych, którzy są liderami opinii w dziedzinie wyrobów spirytusowych. Sprawdzany był: smak, zapach, czystość oraz harmonia składników.

W 2016 roku odbyła się 21. edycja konkursu International Spirits Challenge. Ponad 50-osobowe jury składające się z ekspertów i autorytetów z branży alkoholowej wybrało najlepsze alkohole spośród ponad 1,3 tys. próbek z około 70 krajów.
Zwycięskie alkohole zostały wyłonione w tzw. ślepych testach. Wszyscy jurorzy oceniali smak, zapach i finisz ponumerowanych alkoholi znajdujących się w jednakowym szkle degustacyjnym.

d4fr2pp

Podziel się opinią

Share

d4fr2pp

d4fr2pp