Trwa ładowanie...
d1rcozq

Polwax nadal pracuje nad rozwojem eksportu, ostrożnie ocenia warunki rynkowe

Warszawa, 01.09.2015 (ISBnews) - Polwax nadal pracuje nad wejściem na nowe rynki zagraniczne. Spółka ostrożnie ocenia perspektywy rynkowe na II półrocze br., poinformował ISBnews prezes Dominik Tomczyk.

Share
d1rcozq

"Rynek eksportowy, szczególnie w kontekście planowanej instalacji, jest dla nas priorytetem. Ale jego zdobywanie to systematyczna praca, która nie lubi rozgłosu. Na razie jesteśmy zadowoleni z prowadzonych rozmów. Trudno nam powiedzieć, ile z nich przełoży się na ostateczną sprzedaż. Niemniej dotychczasowe efekty są obiecujące" - powiedział ISBnews Tomczyk.

W czerwcu br. prezes Polwaksu mówił ISBnews, że spółka prowadzi rozmowy w sprawie wejścia na rynek jednego z krajów amerykańskich.

Na wyniki Polwaksu w I półroczu niekorzystny wpływ miały wahania kursów walutowych oraz niestabilna sytuacja na rynku notowań ropy oraz surowców ropopochodnych. Zarząd spółki ocenia, że w II półroczu sytuacja także jest niepewna.

d1rcozq

"Przed nami wiele niewiadomych, w tym politycznych. Dla przykładu, wynik październikowych wyborów w Polsce z pewnością przełoży się na relacje USD/PLN i EUR/PLN. A przecież spółka część surowców kupuje w USD, by po ich przerobieniu odsprzedać je w euro" - wskazał prezes.

W I półroczu spółka sfinalizowała także zakup dwóch laboratoriów od Lotos Lab. Dokonała także inwestycji rzędu 800 tys. zł, kupując nowoczesny sprzęt laboratoryjny, który poszerza możliwości badawcze. Obecnie laboratoria realizują dotychczasowe przejęte umowy.

"Jestem ostrożny w ocenie jakichkolwiek prognoz wyników generowanych przez przejęte laboratoria. Chciałbym zaznaczyć, że jedną z najważniejszych przesłanek do ich zakupu było bezpieczeństwo naszej firmy - w kontekście planowanej budowy i uruchomieniem instalacji odolejania rozpuszczalnikowego w Czechowicach-Dziedzicach" - powiedział Tomczyk.

Polwax jest jednym z największych producentów i dystrybutorów parafiny przemysłowej w Europie oraz liderem w tej branży w Polsce. Posiada fabrykę produkującą parafiny w Jaśle oraz w Czechowicach-Dziedzicach. Spółka zadebiutowała na GPW w październiku 2014 r.

Kamila Wajszczuk

(ISBnews)

d1rcozq

Podziel się opinią

Share
d1rcozq
d1rcozq