Trwa ładowanie...
d39ha57
d39ha57

Pomorskie/Duże zainteresowanie kobiet dotacją UE na otwarcie firmy

"Pomorzanki w Biznesie" - to projekt dedykowany wyłącznie niepracującym kobietom, które chcą założyć firmę. W pierwszym dniu naboru wnioski złożyło kilkadziesiąt zainteresowanych. W dwóch naborach przewidziano udzielenie pomocy 64 paniom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d39ha57

W czwartek w Agencji Rozwoju Pomorza (ARP) w Gdańsku rozpoczął się nabór wniosków na założenie własnej działalności gospodarczej dla niepracujących pań, które ukończyły 30. rok życia. W ramach projektu "Pomorzanki w Biznesie" każda uczestniczka może ubiegać się o 23 tys. zł jednorazowej dotacji oraz miesięczne wsparcie pieniężne w wysokości do 1 tys. 440 zł trwające nawet rok. Mogą także skorzystać ze wsparcia szkoleniowego i doradczego.

Michał Zając z Agencji Rozwoju Pomorza w Gdańsku powiedział PAP, że w pierwszym dniu naboru, w ciągu kilku godzin swoje wnioski złożyło kilkadziesiąt kobiet. Dodał, że to pierwszy konkurs dedykowany wyłącznie paniom. Powiedział, że z badań statystycznych wynika, że kobietom trudniej jest rozpocząć i prowadzić własną działalność gospodarczą. Projekt "Pomorzanki w Biznesie" przewiduje, że w dwóch naborach (obecnym i na wiosnę) dotację otrzymają 64 panie. "Nie jest ważna branża, liczy się pomysł i szanse na jego realizację i przetrwanie" - podkreślił.

Projekt kierowany jest do kobiet, które mieszkają w Pomorskim, ukończyły 30. rok życia, mają zamiar prowadzić jednoosobową firmę i nie były aktywne zawodowo w ciągu ostatniego roku. Należy wypełnić dokumenty dostępne na stronie internetowej ARP, opisać pomysł na biznes oraz oszacować planowane wydatki z nim związane.

d39ha57

Proces rekrutacji obejmuje trzy etapy. W pierwszym, oceniana będzie kompletność złożonych dokumentów, następnie charakterystyka projektu oraz jego koszty, a w finalnej fazie specjaliści ocenią, czy osoby aplikujące będą w stanie założyć, a następnie skutecznie prowadzić swoją firmę.

Dodatkowe punkty mogą otrzymać osoby niepełnosprawne, długotrwale bezrobotne, w wieku powyżej 50. roku życia oraz o niskich kwalifikacjach. Do projektu zakwalifikują się łącznie 64 kobiety, po 32 panie w dwóch zorganizowanych naborach. W przypadku uzyskania tej samej liczby punktów decydować będzie kolejność złożonych dokumentów. Drugi nabór wniosków ma być przeprowadzony na przełomie marca i kwietnia 2017 roku.

W obecnym naborze wnioski mają być przyjmowane do 29 grudnia. W przypadku dużego zainteresowania i wyczerpania limitu miejsc w projekcie, nabór zgłoszeń może zostać zakończony szybciej. Informacja o wcześniejszym zakończeniu rekrutacji zostanie zamieszczona na stronie internetowej ARP na co najmniej 24 godziny przed jej planowanym zamknięciem. Więcej na stronie internetowej Agencji www.arp.gda.pl

Projekt "Pomorzanki w Biznesie" jest realizowany przez Agencję Rozwoju Pomorza w Poddziałaniu 5.7 "Nowe Mikroprzedsiębiorstwa" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 - 2020.

d39ha57

Podziel się opinią

Share
d39ha57
d39ha57