Trwa ładowanie...
d4frlrg

Ponad 10 proc. więcej szkód niż zazwyczaj

O ponad 10 proc. więcej szkód niż zwykle zgłoszono w środę do sopockiej Ergo Hestii. Powodem były zawirowania pogodowe, z którymi zmagali się mieszkańcy niemalże całej Polski.

d4frlrg
d4frlrg

O ponad 10 proc. więcej szkód niż zwykle zgłoszono w środę do sopockiej Ergo Hestii. Powodem były zawirowania pogodowe, z którymi zmagali się mieszkańcy niemalże całej Polski.

Tylko w ciągu kilku godzin zarejestrowano kilkadziesiąt szkód. Ich liczba cały czas rośnie.
- Widzimy ponad 10 proc. więcej szkód niż zazwyczaj. Prawdziwego nawału zgłoszeń szkód pogodowych i tak spodziewamy się dopiero w najbliższych dniach. Zwłaszcza w wypadku tych dużych, ubezpieczeni koncentrują się najpierw na zabezpieczaniu swojego mienia, a dopiero w drugiej kolejności zgłaszają szkodę - wyjaśnia Piotr Dyszlewicz, zastępca dyrektora ds. likwidacji szkód komunikacyjnych Biura Likwidacji Szkód Ergo Hestii.
Już teraz likwidatorzy widzą, że wiele ze zgłoszonych do Ergo Hestii szkód będzie likwidowanych w tak zwany uproszczony sposób. - Oznacza to, że rozmiar szkody ustalany jest bez oględzin i dokumentacji papierowej. Wysokość odszkodowania jest ustalana na bazie kontaktu telefonicznego z klientem. Pieniądze wypłacane są już po kilku dniach - wyjaśnia Dyszlewicz.

Większość zgłoszonych na bieżąco spraw dotyczy uszkodzeń samochodów i domów prywatnych. To najczęściej szkody spowodowane przez uderzenia spadających konarów i powyrywanych drzew. Pojazdy uszkodzone zostały także przez kamienie i wiatr, który znosił pojazdy do rowów. Zniszczone zostały także liczne ogrodzenia, powyrywane drzwi i dachy, poprzewracane garaże wolnostojące.

Do największej liczby szkód (31 proc.) doszło w województwie pomorskim. Mniej - 13 proc. w mazowieckim, 11 proc. szkód dotyczyło województwa warmińsko-mazurskiego, a 10 proc. - zachodnio-pomorskiego.

Jak twierdzą meteorolodzy, to nie koniec zawirowań pogodowych. Poprawa pogody zapowiadana jest dopiero na sobotę. W ciągu najbliższych dni w całej Polsce możemy spodziewać się gwałtownych porywów wiatru oraz intensywnych opadów deszczu.

d4frlrg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4frlrg