Trwa ładowanie...
d3cq81v

Ponad 90 proc. plastiku nigdy nie trafiło do recyklingu. Według Brytyjczyków to "statystyka roku"

Królewskie Towarzystwo Statystyczne znowu wybrało "statystykę roku". Tym razem Brytyjczycy wyróżnili fakt, że aż 90,5 proc. plastiku z całego świata nigdy nie trafiło do recyklingu. - To pokazuje skalę zjawiska, z którym mamy do czynienia - mówi szef Towarzystwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Królewskie Towarzystwo Statystyczne zwróciło uwagę na problem dotyczący plastiku
Królewskie Towarzystwo Statystyczne zwróciło uwagę na problem dotyczący plastiku (iStock.com, Fot: Cn0ra)
d3cq81v

Choć kandydatów do "statystyki roku" nominują zwykli ludzie, to ostateczny wybór należy do członków Towarzystwa. - To bardzo niepokojące, że aż taka część plastiku nie trafia do recyklingu. Te dane pokazują nam skalę współczesnych wyzwań - powiedział sir David Spiegelhalter, szef Królewskiwgo Towarzystwa Statystycznego.

Wśród kandydatów do tego tytułu były jednak i inne ciekawe dane. Na przykład "9,5 proc". Właśnie o tyle zmniejszyła się w przeciągu dekady liczba osób, które żyją w "zupełnym ubóstwie".

Wśród nominowanych statystyk było też "40 proc.". Właśnie tyle mężczyzn w Rosji nie dożywa wieku 65 lat. Towarzystwo zainteresowała też kwota "1,3 mld dolarów". Właśnie o tyle spadła wartość firmy Snap Inc., gdy celebrytka Kylie Jenner publicznie poinformowała, że rezygnuje z korzystania z należącej do niej aplikacji Snapchat.

d3cq81v

Unia walczy z plastikiem. Wiceminister komentuje. Zobacz wideo:

Poza "statystyką roku" wybrano też "brytyjską statystykę roku". Padło na "27.8 proc.". Aż tyle całej energii na Wyspach 30 czerwca zostało wygenerowane przez energię słoneczną.

Czytaj też: UE zakaże plastikowych talerzy, słomek i patyczków higienicznych. Jest porozumienie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3cq81v

Podziel się opinią

Share
d3cq81v
d3cq81v