Ponad miliard dolarów. Tyle można wygrać w kumulacji loterii w USA

W poniedziałkowym losowaniu Powerball można było wygrać niemal miliard dolarów
W poniedziałkowym losowaniu Powerball można było wygrać niemal miliard dolarów
Źródło zdjęć: © PAP | PAP/EPA/ERIK S. LESSER

01.11.2022 09:42, aktual.: 01.11.2022 10:11

Miliard dolarów to kwota, którą można było wygrać w poniedziałkowym losowaniu na amerykańskiej loterii Powerball. Wystarczyło tylko wybrać numery 13, 19, 36, 39, 59 oraz numer Powerball 13. Według strony internetowej Powerball, nie sprzedano zwycięskiego losu. A to oznacza jeszcze wyższą kumulację w kolejnym losowaniu, szacowaną na 1,2 mld dol.

W wielu miastach ludzie ustawiali się w kolejkach, nie bacząc na to, że szansa głównej wygranej według urzędników loterii wynosiła 1 na 292.2 mln.

Niektórzy ludzie mówią, że granie na loterii to głupota, ale jakie w tym ryzyko? Inwestujesz dwa dolary i możesz dostać miliard. Tymczasem ilu ludzi ciuła przez całe dekady na emeryturę i nagle giełda spada na łeb na szyję i tracą oszczędności życia – powiedziała Margot z Manhattanu.

W istocie zwycięzca w poniedziałkowej edycji loterii mógł otrzymać 497,3 mln dolarów w gotówce, jeśli zdecydowałby się na wybór jednorazowej wypłaty. Z tego należy jeszcze zapłacić 119.4 mln podatku federalnego. Wyższą łącznię kwotę można otrzymać, jeśli ktoś przystanie na wielomilionowe wypłaty w ciągu 29 lat.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kumulacje w amerykańskiej loterii. Rekord to 1,58 mld dol.

Poniedziałkowa kumulacja jest drugą co do wielkości w historii Powerball. Pierwsza, w 2016 roku, wynosiła 1,585 mld dolarów. Podzieliło się nią wówczas trzech szczęśliwych posiadaczy kuponów z sześcioma wylosowanymi numerami z Kalifornii, Tennessee i Florydy.

Jak donosi Reuters, po raz ostatni 3 sierpnia, nagroda główna Powerball w wysokości 206 milionów dolarów trafiła do osoby w Pensylwanii. Od tego czasu 37 losowań z rzędu nie przyniosło zwycięzcy nagrody głównej.

Źródło artykułu:PAP
loterieloteria powerballusa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także