Trwa ładowanie...
d4lbgvj

Popyt na stacjonarny internet w 2010-2012 wyniesie 1,1-1,5 mln, a na mobilny 1 mln

17.9.Warszawa(PAP) - Urząd Komunikacji Elektronicznej szacuje, że wzrost popytu na stacjonarne usługi szerokopasmowe w latach 2010-2012 wyniesie od 1,1-1,5 mln dostępów, a popyt na...
Share
d4lbgvj

17.9.Warszawa(PAP) - Urząd Komunikacji Elektronicznej szacuje, że wzrost popytu na stacjonarne usługi szerokopasmowe w latach 2010-2012 wyniesie od 1,1-1,5 mln dostępów, a popyt na usługi mobilnego dostępu szerokopasmowego kolejny 1 milion dostępów - podał UKE w raporcie o potencjale rynku internetowego.

"Kluczowym czynnikiem wzrostu popytu na usługi dostępu do internetu jest przyrost liczby gospodarstw domowych wyposażonych w komputery. Ich liczba najszybciej rośnie wśród najzamożniejszych gospodarstw domowych i jest najwyższa w rodzinach z dziećmi oraz w gospodarstwach składających się z trzech lub więcej osób. Najmniejszy przyrost liczby komputerów występuje w jednoosobowych gospodarstwach bez dzieci. Coraz mniej osób wskazuje przyczyny ekonomiczne jako powód nieposiadania komputera i dostępu do internetu" - napisano.

Z raportu wynika, że liczba nowych przyłączy realizowanych w technologii DSL nadal rośnie, lecz dynamika przyrostu jest coraz niższa. Udziały poszczególnych technologii stacjonarnych pozostają na podobnym poziomie.

"Natomiast udziały dostępu mobilnego gwałtownie rosną, co jest wynikiem między innymi agresywnej polityki marketingowej, coraz częstszego postrzegania przez klientów internetu mobilnego jako równorzędnego stacjonarnemu, wzrostu sprzedaży komputerów przenośnych oraz mody na mobilność, szczególnie wśród młodych ludzi" - dodano.(PAP)

epo/ ana/

d4lbgvj

Podziel się opinią

Share
d4lbgvj
d4lbgvj