Poseł Nowoczesnej nazwał 300+ "ochłapem". Zareagowała minister rodziny

"Buta i pogarda dla polskich rodzin" - takimi słowami zareagowała minister rodziny Elżbieta Rafalska na słowa posła Nowoczesnej Pawła Kobylińskiego, który 300+ nazwał w TVP "ochłapem". "Zabieracie ludziom kilkadziesiąt procent ich pensji" - odpowiedział poseł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rafalskiej nie spodobała się krytyka świadczenia "Dobry start".
Rafalskiej nie spodobała się krytyka świadczenia "Dobry start". (East News, Fot: East News)
WP

"Według posła Pawła Kobylińskiego 1,4 mld zł dla 4,6 miliona uczniów to ochłap" - napisała na Twitterze Rafalska.

"Wcześniej pomysł zabrania 500+, teraz krytyka świadczenia "Dobry start". Buta i pogarda dla polskich rodzin w wykonaniu Nowoczesnej trwa w najlepsze" - dodała.

*Wideo: rząd da 300 zł na wyprawkę szkolną, a co z darmowymi podręcznikami? *

WP

Tak późnym wieczorem skomentowała słowa Kobylińskiego, który w TVP Info mocno skrytykował program potocznie zwany 300+.

Poseł Kobyliński odpowiedział jej w czwartek rano. "Pani Minister! Rząd PiS łupi Polaków jak żaden wcześniej" - napisał na Twitterze.

WP

"Podnieśliście podatki, dołożyliście nowe. Zabieracie ludziom kilkadziesiąt procent ich pensji. Wiec proszę nie mówić że coś dajecie, bo nie macie ani jednej swojej złotówki. Wszystko zabieracie Polakom!" - napisał Kobyliński.

O co poszło? W środę w TVP Info poseł Nowoczesnej określił politykę rządu Mateusza Morawiecki mianem "programu drożyzna plus" i wskazał na rosnące ceny.

WP

Kobyliński ocenił, że wzrost cen to głównie efekt nowych podatków i danin, które następnie "są wypłacane Polakom w ramach jakiegoś ochłapu, np. jak 300 zł na wyprawkę"

- A przecież można by obniżyć VAT, to zresztą myśmy proponowali - zauważył Kobyliński.

W ramach programu "Dobry start", raz do roku jest wypłacane 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej. Termin składania wniosków upływa 30 listopada.

Dofinansowania z programu "Dobry start" nie otrzymają dzieci uczęszczające do przedszkoli i "zerówek", uczniowie szkół policealnych i szkół dla dorosłych, a także studenci.

WP

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik?* Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
WP
WP