Poseł Nowoczesnej nazwał 300+ "ochłapem". Zareagowała minister rodziny

"Buta i pogarda dla polskich rodzin" - takimi słowami zareagowała minister rodziny Elżbieta Rafalska na słowa posła Nowoczesnej Pawła Kobylińskiego, który 300+ nazwał w TVP "ochłapem". "Zabieracie ludziom kilkadziesiąt procent ich pensji" - odpowiedział poseł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rafalskiej nie spodobała się krytyka świadczenia "Dobry start".
Rafalskiej nie spodobała się krytyka świadczenia "Dobry start". (East News, Fot: East News)
WP

"Według posła Pawła Kobylińskiego 1,4 mld zł dla 4,6 miliona uczniów to ochłap" - napisała na Twitterze Rafalska.

"Wcześniej pomysł zabrania 500+, teraz krytyka świadczenia "Dobry start". Buta i pogarda dla polskich rodzin w wykonaniu Nowoczesnej trwa w najlepsze" - dodała.

*Wideo: rząd da 300 zł na wyprawkę szkolną, a co z darmowymi podręcznikami? *

WP

Tak późnym wieczorem skomentowała słowa Kobylińskiego, który w TVP Info mocno skrytykował program potocznie zwany 300+.

Poseł Kobyliński odpowiedział jej w czwartek rano. "Pani Minister! Rząd PiS łupi Polaków jak żaden wcześniej" - napisał na Twitterze.

"Podnieśliście podatki, dołożyliście nowe. Zabieracie ludziom kilkadziesiąt procent ich pensji. Wiec proszę nie mówić że coś dajecie, bo nie macie ani jednej swojej złotówki. Wszystko zabieracie Polakom!" - napisał Kobyliński.

WP

O co poszło? W środę w TVP Info poseł Nowoczesnej określił politykę rządu Mateusza Morawiecki mianem "programu drożyzna plus" i wskazał na rosnące ceny.

Kobyliński ocenił, że wzrost cen to głównie efekt nowych podatków i danin, które następnie "są wypłacane Polakom w ramach jakiegoś ochłapu, np. jak 300 zł na wyprawkę"

- A przecież można by obniżyć VAT, to zresztą myśmy proponowali - zauważył Kobyliński.

WP

W ramach programu "Dobry start", raz do roku jest wypłacane 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej. Termin składania wniosków upływa 30 listopada.

Dofinansowania z programu "Dobry start" nie otrzymają dzieci uczęszczające do przedszkoli i "zerówek", uczniowie szkół policealnych i szkół dla dorosłych, a także studenci.

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik?* Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
WP
WP