Trwa ładowanie...
d3xd20c
d3xd20c

Posiedzenie EBC będzie dziś kluczowe dla rynku walutowego

Warszawa, 21.07.2016 (ISBnews/ CMC Markets) - Kluczowym wydarzeniem na rynku walutowym będzie dzisiejsze posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Wprawdzie nie należy się spodziewać zmian w polityce pieniężnej, ale konferencja prasowa z udziałem Mario Draghiego może rzucić światło na kwestie jej przyszłości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3xd20c

Rynkowe oczekiwania dotyczące rozszerzenia programu QE czy też uruchomienia innych działań stymulujących gospodarkę mogą powodować, iż na rynku walutowym pojawi się większa zmienność. Jeżeli spekulacje co do zapowiedzi dalszego luzowania polityki monetarnej będą się w ciągu dnia nasilać, wówczas euro może się osłabiać, a w zasadzie kontynuować zainicjowany na początku tygodnia ruch spadkowy.

Deprecjacja EUR/USD ma bezpośrednie przełożenie na notowania euro względem złotego. Para EUR/PLN kontynuuje zapoczątkowany na początku lipca ruch spadkowy i obecnie znajduje się w okolicach poziomu 4,3730. Z ruchem tym zbieżne są oczekiwania inwestorów, przeprowadzających transakcje na rynku Forex poprzez platformę transakcyjną CMC Markets. 63% z nich posiada w chwili obecnej pozycje krótkie (na spadek). Z perspektywy analizy technicznej najbliższy opór stanowi poziom 4,4400, a wsparciem jest minimum na poziomie 4,3200.

Beneficjentem obecnej sytuacji pozostaje USD, który utrzymuje trend wzrostowy na większości par walutowych, również w relacji do PLN. Warto jednak zwrócić uwagę, iż większość inwestorów CMC Markets oczekuje obecnie odwrócenia tego trendu - 60% z nich ma obecnie otwarte pozycje krótkie (na spadek USD/PLN).

d3xd20c

Poza posiedzeniem EBC warto dziś zwrócić uwagę na publikacje makroekonomiczne. Wpływ na rynek walutowy mogą mieć informacje dotyczące rynku nieruchomości oraz rynku pracy w USA.

Łukasz Wardyn, dyrektor - Europa Wschodnia, CMC Markets

(ISBnews/ CMC Markets)

d3xd20c

Podziel się opinią

Share

d3xd20c

d3xd20c