Trwa ładowanie...

Poznański ośrodek pomocy społecznej najlepszym samorządowym pracodawcą

Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej w Poznaniu wygrał samorządowy konkurs
na pracodawcę, najlepiej dbającego o dobre relacje międzyludzkie i motywującą atmosferę w pracy.

Poznański ośrodek pomocy społecznej najlepszym samorządowym pracodawcąŹródło: © fotogestoeber - Fotolia.com
d4ja2hf
d4ja2hf

Wyniki konkursu przedstawił w piątek Tomasz Potkański ze Związku Miast Polskich.

Konkurs "Samorządowy Lider Zarządzania - Samorząd jako pracodawca" został zorganizowany przez Związek Miast Polskich. Piątkowa konferencja podsumowująca drugą już edycję konkursu odbyła się w Senacie.

Podczas konferencji swoje oryginalne pomysły, jak zostać przyjaznym pracodawcą, zaprezentowało 12 samorządów, które dotarły do finału. W konkursie liczyły się "rozwiązania, dotyczące kultury organizacyjnej, sprzyjającej kształtowaniu dobrych relacji międzyludzkich i motywującej atmosfery pracy". W wyłonieniu zwycięzcy zwracano uwagę na takie kryteria jak adekwatność, skuteczność, przejrzystość, trwałość oraz replikowalność wdrożonych pomysłów.

d4ja2hf

W efekcie jury, które tworzyli przedstawiciele samorządów-finalistów, wskazało jako zwycięzcę Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu i jego "Dom wartości" - załącznik do kodeksu etyki. Na "Dom" składa się polityka antydyskryminacyjna i antymobbingowa (wraz z ustaleniem trybu postępowania w razie wykrycia dyskryminacji lub mobbingu), transparentność podejmowanych decyzji oraz udział pracowników w zarządzaniu urzędem (np. "otwarte drzwi" w gabinecie dyrektora).

Drugie miejsce zajął Urząd Miejski w Dzierżoniowie za oryginalne zasady wynagradzania pracowników, a trzecie Urząd Gminy w Popielowie za ankiety zadowolenia, przeprowadzane wśród pracowników.

"Samorząd w Polsce jest największym pracodawcą. Dlatego bardzo ważne jest wskazanie przykładów modelowych rozwiązań, które mogą być wykorzystane w innych samorządach" - powiedział PAP obecny na konferencji senator Witold Gintowt-Dziewałtowski (PO). "Takie konkursy pomagają też zwrócić uwagę szefom jednostek samorządu na rozwiązania, które w ich gminach, powiatach czy województwach do tej pory nie były stosowane, ale które zastosowane pomogłyby osiągnąć wyższą sprawność urzędów i lepszą obsługę interesantów" - dodał.

(AS)

d4ja2hf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ja2hf