Trwa ładowanie...
d1t5r78
d1t5r78
Puls Biznesu
ppwk

PPWK odbiło Długie Rozmowy Mediatelowi

Spółka na razie ogłasza koniec przejęć w branży telekomunikacyjnej PPWK kupi za blisko 20 mln zł operatora, którego przejęcie zapowiadał wcześniej Mediatel. Zapłaci gotówką i nowymi akcjami.
Share
d1t5r78

Giełdowa spółka PPWK kupiła 25 proc. operatora Długie Rozmowy (DR). Na początku przyszłego roku będzie miała całość udziałów. Zapowiada, że wraz z przejętym wcześniej Neotelem, DR będą stanowiły fundament działalności telekomunikacyjnej holdingu.
_ Obiecaliśmy inwestorom, że do końca roku zrealizujemy dwie akwizycje i tak się stało _ - mówi Grzegorz Esz, członek zarządu PPWK.

*"Misie" na celowniku *

Do niedawna wydawało się, że bitwę o Długie Rozmowy wygrał Mediatel, który podpisał już umowę przedwstępną zakupu spółki.
_ Ta umowa jednak nie została skonsumowana i wygasła. Podjęliśmy więc rozmowy z PPWK _ - mówi Andrzej Bińkowski, reprezentujący Nordcapp, fundusz, który był do tej pory głównym udziałowcem DR.

d1t5r78

Neotel jest resellerem usług telekomunikacyjnych, a DR mają trzecią pozycję na rynku usług hurtowych. Razem chcą podbić rynek małych i średnich przedsiębiorstw (tzw. miś). Wraz z inną spółką, przejętą w tym roku przez PPWK - EL2 - w przyszłym roku mają stworzyć projekt operatora wirtualnego dla tej grupy firm.
_ Jeśli chodzi o przejęcia, telekomunikacyjny filar PPWK jest już właściwie kompletny. Teraz będziemy rozwijać się organicznie. Nie wykluczamy jednak akwizycji, gdyby nadarzyła się szczególna okazja _ - zapowiada Andrzej Ziemiński, prezes PPWK.

Cena, którą PPWK zapłaci za 100 proc. udziałów DR, będzie uzależniona od przyszłorocznych wyników finansowych przejmowanej spółki. W umowie zapisano 19,6 mln zł, z czego 12 mln zł gotówką i 7,6 mln zł w akcjach PPWK. Przewidziano jednak także premię, która może wynieść 15 mln zł.

*W drodze dwie emisje *

Najbliższe NWZA PPWK, które odbędzie się 22 listopada, podejmie decyzję o przeprowadzeniu dwóch emisji kierowanych do właścicieli Neotela i DR. Trzecia emisja to program motywacyjny dla członków zarządu PPWK i wyznaczonych przez nich osób, przede wszystkim z zarządów spółek z grupy.

d1t5r78

PPWK podało wczoraj także wyniki finansowe. Przychody skonsolidowane w trzecim kwartale tego roku wyniosły 6,2 mln zł (bez przejętego w tym roku EL2 byłoby to 3,92 mln zł). Rok wcześniej wyniosły 3,33 mln zł. Zysk netto grupy wzrósł do 2,48 mln zł z 1,51 mln zł.
_ Znaczny wzrost przychodów i wyniku netto zawdzięczamy realizowanej przez nas strategii, polegającej na budowaniu holdingu _- uważa Grzegorz Esz.

Katarzyna Latek
Puls Biznesu

d1t5r78

Podziel się opinią

Share
d1t5r78
d1t5r78