Trwa ładowanie...
d1ev0em
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
vw

Praca w Volskwagenie. 1,2 tys. osób zatrudnionych do nowej fabryki, potrzeba drugie tyle

Otwarcie nowego zakładu planowane jest na październik 2016 roku. Wartość inwestycji szacowana jest na 3,3 mld zł. Docelowo w fabryce zatrudnionych zostanie ok. 3 tys. osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Praca w Volskwagenie. 1,2 tys. osób zatrudnionych do nowej fabryki, potrzeba drugie tyle
(Fot: Pixabay/domena publiczna)
d1ev0em

Ponad 1,2 tys. osób przyjął dotąd do pracy Volkswagen w związku z uruchamianiem fabryki w Białężycach k. Wrześni (woj. wielkopolskie). Trwa rekrutacja pracowników produkcji na drugą i trzecią zmianę.

Otwarcie nowego zakładu planowane jest na październik 2016 roku. Wartość inwestycji szacowana jest na 3,3 mld zł. Docelowo w fabryce zatrudnionych zostanie ok. 3 tys. osób. Praca będzie się odbywała na trzy zmiany.

Rzeczniczka spółki Volkswagen Poznań (VWP) Dagmara Prystacka poinformowała, że fabryka, w której powstawać będą egzemplarze nowej generacji modelu Volkswagen Crafter, jest już gotowa w 95 proc. Pod Wrześnią produkowanych będzie 17 samochodów na godzinę. Szacowany roczny wolumen produkcyjny wynosi nawet 100 tys. aut.

d1ev0em

- Do tej pory zatrudniliśmy ponad 1,2 tys. osób, m.in. inżynierów, automatyków, lakierników, blacharzy. Mamy już skompletowaną i zrekrutowaną znaczną część pracowników administracyjnych oraz inżynierów wspierających procesy w nowej fabryce. Jeśli chodzi o pracowników bezpośredniej produkcji, mamy już obsadę na pierwszą zmianę. Trwa rekrutacja pracowników na drugą i trzecią zmianę - poinformowała Prystacka.

W nowej fabryce pracuje w tej chwili blisko 1,4 tys. pracowników. - Część z nich to nasi doświadczeni pracownicy, którzy zostali przesunięci z pozostałych zakładów - wyjaśniła rzeczniczka.

Rekrutacja prowadzona jest na terenie całego kraju. Według założeń koncernu proces powinien zakończyć się w przyszłym roku.

Przedstawiciele firmy przyznają, że niskie, szacowane na 5,7 proc. bezrobocie w Wielkopolsce skutkuje większą czasochłonnością poszukiwań dobrych kandydatów do pracy.

d1ev0em

- Najtrudniejsze stanowiska mamy już obsadzone - są to wysokowykwalifikowani specjaliści, m.in. z zakresu optymalizacji produkcji, planowania, automatycy, ale także specjaliści blacharze, lakiernicy natryskowi, operatorzy maszyn. Najbardziej pożądanym zestawieniem są dla nas specjaliści władający językiem niemieckim i tutaj rynek pracy nas nie rozpieszcza - powiedziała Dagmara Prystacka.

Część nowo zatrudnionych to absolwenci szkół, z którymi współpracuje VWP.

- System szkolnictwa zawodowego, który VWP prowadzi od ponad 10 lat, oraz współpraca z poznańskimi szkołami wyższymi pozwalają nam na zatrudnienie wykwalifikowanych osób, które znają już nasz zakład i specyfikę pracy w przemyśle motoryzacyjnym. Uczniowie ze współpracujących z nami szkół od początku mają u nas praktyki i staże - powiedziała Prystacka.

Rzeczniczka podkreśliła, że koncern zaliczany jest do najbardziej pożądanych pracodawców w regionie. Zatrudnieni mogą liczyć na szereg profitów - także pozafinansowych.

d1ev0em

Budowa zakładu, w którym produkowana będzie nowa generacja modelu Volkswagen Crafter przebiega, według deklaracji koncernu, zgodnie z planem. Na terenie fabryki działać będzie hala budowy karoserii, lakiernia, hala montażu, dział samochodów specjalnych oraz dział produkcji pilotażowej. Volkswagen Crafter z Wielkopolski produkowany będzie w ponad 50 wariantach.

W fabryce w Poznaniu od ponad 10 lat produkowany jest model VW Caddy i VW Transporter. Stąd samochody te trafiają na rynki całego świata.

Volkswagen Poznań to obecnie największy pracodawca w Wielkopolsce. Wraz z otwarciem nowej fabryki w Białężycach liczba pracowników koncernu w Wielkopolsce wyniesie blisko 10 tysięcy.

d1ev0em
d1ev0em

d1ev0em