Trwa ładowanie...
d3pi83c

Pracownik banku HSBC wykradł dane tysięcy klientów

Pracownik szwajcarskiego banku HSBC Private Bank w Genewie wykradł dane tysięcy klientów i przekazał je francuskiemu fiskusowi - informuje dziennik "Le Parisien". Ów pracownik, mający korzenie francusko-włoskie, mieszka obecnie pod fałszywym nazwiskiem na Lazurowym Wybrzeżu. Boi się podobno zemsty klientów, których dane wykradł.

d3pi83c
d3pi83c

"Le Parisien" przypomina, że latem br. francuski minister ds. budżetu Eric Woerth ogłosił, iż dysponuje listą trzech tysięcy Francuzów, którzy na szwajcarskich kontach numerycznych zdeponowali w sumie trzy miliardy euro. Woerth dał tym "grzesznikom podatkowym" czas do końca roku na dojście do porozumienia z francuskim fiskusem.

Inicjatywa Woertha bardzo nie spodobała się Szwajcarom, którzy podejrzewali, że Paryż wszedł w posiadanie owych danych nielegalnymi metodami. Minister twierdził, że dane dobrowolnie przekazały banki szwajcarskie, nie żądając nic w zamian. "Le Parisien" podaje teraz ową wersję w wątpliwość, wyrażając przypuszczenie, że dane dostarczył pracownik HSBC.

d3pi83c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pi83c