Trwa ładowanie...
d1f1y01
04-12-2015 12:43

Prairie: Kolejni inwestorzy finansowi są zainteresowani projektem 'Lublin Coal'

Warszawa, 04.12.2015 (ISBnews) - PD Co - polska spółka zależna australijskiego Prairie Minig Limited - ma zainteresowanie kolejnych funduszy inwestycyjnych zaangażowaniem w "Lublin Coal Project", poinformował członek rady nadzorczej Mirosław Taras.

d1f1y01
d1f1y01

"Projektem zainteresowane są fundusze inwestycyjne, które dbają o swoje pieniądze i podzielają opinię o potencjale naszego projektu" - powiedział Taras podczas konferencji prasowej, odpowiadając na pytanie, czy władze nie mają obaw o nastawienie banków do finansowania inwestycji węglowych.

Według słów przedstawicieli zarządu PD Co, jest on spokojny o pozyskanie finansowania na budowę kopalni nawet w sytuacji gdyby banki ulegały presji środowisk przeciwnych węglowi.

Pierwszym partnerem finansowym pozyskanym dla "Lublin Coal Project" został globalny fundusz inwestujący w projekty w branży górniczej - CD Capital.

PD Co chce do końca przyszłego roku złożyć wniosek o koncesję wydobywczą na Lublin Coal Project.

d1f1y01

Prairie Mining Limited jest spółką eksploracyjno-wydobywcza realizującą projekt w Lubelskim Zagłębiu Węglowym. Spółka zakończyła program rozpoznawczy, a dokumentacja geologiczna sporządzona przez spółkę została zatwierdzona przez Ministra Środowiska. Tym samym Prairie uzyskała pierwszeństwo w ubieganiu się o koncesję wydobywczą. Dokumenty niezbędne do jej uzyskania spółka planuje złożyć do Ministerstwa Środowiska w 2016 r. Spółka zadebiutowała na rynku główny GPW we wrześniu 2015 r.

(ISBnews)

d1f1y01
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1f1y01