Trwa ładowanie...
d278x0k
d278x0k

Prairie otrzyma finansowanie na Lublin Coal Project od CD Capital

Warszawa, 22.09.2015 (ISBnews) - Akcjonariusze Prairie Mining Limited (PML) zaakceptowali warunki inwestycji funduszu private equity CD Capital Natual Resources Fund III LP w rozwój Lublin Coal Project, podała spółka. PML otrzymał już pierwszą transzę finansowania wysokości 15 mln AUD.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d278x0k

Fundusz zainwestuje łącznie do 83 mln AUD i zostając jednocześnie strategicznym partnerem Prairie przy realizacji i rozwoju Lublin Coal Project.

"Inwestycja podzielona jest na trzy etapy:
- emisja prywatna nieoprocentowanych zamiennych obligacji spółki PDZ Holdings Pty Ltd (spółki zależnej Prairie) dla CD Capital o nominalnej wartości 15 mln AUD. Obligacje będą zamienne na akcje Prairie po cenie 0,335 AUD za akcję,
- przyznanie nienotowanych na giełdzie praw do akcji Prairie o wartości 13 mln AUD z ceną wykonania 0,60 AUD za akcję,
- prawo pierwszeństwa do zainwestowania dodatkowych 55 mln AUD, gdy spółka będzie ponownie pozyskiwać kapitał" - czytamy w komunikacie.

Zawarta transakcja w pełni zapewnia finansowanie dla wszystkich niezbędnych prac poprzedzających decyzję o budowie kopalni, w szczególności ostatecznego studium wykonalności oraz uzyskania wszystkich niezbędnych zgód, podkreślono w materiale. Według spółki, zachowując prawo do zainwestowania dodatkowych 55 mln AUD jako części przyszłego finansowania projektu Prairie, CD Capital tworzy stabilną platformę dla opracowania project finance w celu realizacji Lublin Coal Project.

d278x0k

Fundusz ma potwierdzone doświadczenie w identyfikowaniu światowej klasy aktywów górniczych oraz inwestowaniu w tego typu projekty na wczesnych etapach rozwoju, podkreślono także.

"Finalizacja transakcji z CD Capital to dla nas istotny element w drodze do realizacji projektu. Fundusz stał się naszym strategicznym, długoterminowym akcjonariuszem i partnerem. Jest to doświadczona firma, która z sukcesami inwestuje w projekty surowcowe na całym świecie. Znaczące zaangażowanie funduszu w Lublin Coal Project jest potwierdzeniem potencjału tego projektu i gwarantuje jego dalszy szybki rozwój" - powiedział prezes Prairie Ben Stoikovich, cytowany w komunikacie.

Prairie Mining Limited jest rozwijającą się spółką poszukiwawczo-wydobywczą realizującą projekt w Lubelskim Zagłębiu Węglowym, który obejmuje zasoby węgla szacowane obecnie na 722 Mt w ramach czterech koncesji rozpoznawczych dotyczących obszaru na terenie południowo-wschodniej Polski. Łączne nakłady inwestycyjne szacowane są na 684 mln USD. Spółka zadebiutowała na rynku główny GPW we wrześniu 2015 r.

(ISBnews)

d278x0k

Podziel się opinią

Share
d278x0k
d278x0k