Trwa ładowanie...
ditqf3v

Prairie zadebiutuje na GPW w najbliższych dniach

Warszawa, 01.09.2015 (ISBnews) - Brytyjski nadzór finansowy Financial Conduct Authority (FCA) zatwierdził prospekt emisyjny Prairie Mining Limited (PML). Dokument został też notyfikowany w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w Polsce, a debiut na GPW nastąpi w najbliższych dniach, podała spółka.

Share
ditqf3v

Równolegle akcje notowane będą na giełdach w Sydney (ASX) i Londynie (LSE).

"Poprzez działalność w Lubelskim Zagłębiu Węglowym jesteśmy nierozerwalnie związani z Polską. Debiut na GPW jest kolejnym wyrazem naszego zaangażowania w budowę nowoczesnej kopalni na Lubelszczyźnie. Tym samym realizujemy kolejny istotny element strategii związanej z naszym projektem w Polsce. Wprowadzenie akcji Prairie Mining Limited do obrotu na warszawskiej giełdzie umożliwi polskim inwestorom uczestnictwo we wzroście wartości spółki" - powiedział prezes spółki Ben Stoikovich, cytowany w komunikacie.

W Polsce doradcą finansowym PML w związku z debiutem na GPW jest Ipopema Securities, a doradcą prawnym kancelaria Linklaters.

ditqf3v

Na początku lipca br. PML informowało, że chce ubiegać się o dopuszczenie swoich akcji do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) i London Stock Exchange (LSE) od III kwartału br., przy jednoczesnym utrzymaniu notowań na Australian Securities Exchange (ASX). Spółka nie planowała emisji akcji w związku z planami dual listingu.

Realizowany przez PML Lublin Coal Project jest wielkoskalowym projektem, obejmującym szacowane zasoby 1,6 mld ton węgla, położone na 4 koncesjach (Kopina, Cyców, Syczyn, Kulik) zlokalizowanych na Lubelszczyźnie, niedaleko kopalni Lubelskiego Węgla Bogdanka. W grudniu 2014 r. PML otrzymała także koncesję Sawin-Zachód, przyległą do terenów projektu.

(ISBnews)

ditqf3v

Podziel się opinią

Share
ditqf3v
ditqf3v